foto – Matt Zambonin/HHOF-IIHF Images

Latvijas U-18 izlasei pret Šveici pietrūka septiņas sekundes 0

Latvijas U-18 hokeja izlase ceturtdien ielaida vārtus pašā pagarinājuma izskaņā un pasaules čempionāta augstākajā divīzijā jauniešiem pirmajā spēlē ar 4:5 (1:0, 1:3, 2:1, 0:1) piekāpās Šveices vienaudžiem.
Latvijas izlase savā, iespējams, svarīgākajā spēlē par iespēju izvairīties no cīņas par palikšanu augstākajā divīzijā vārtus ielaida septiņas sekundes pirms pagarinājuma beigām.
Latvijas izlase spēli iesāka apņēmīgi un jau ceturtajā minūtē pēc Renāra Krastenberga raidījuma izvirzījās vadībā. Kaut pirmajā trešdaļā metienu pārsvars ar 13:4 bija Šveicei, vadību Latvija noturēja.
Otrās trešdaļas pirmajās piecās minūtēs divi Aksela Šimica metieni izvirzīja jau vadībā Šveici, tomēr mirkli vēlāk Vlads Vulkanovs panāca izlīdzinājumu 2:2. Tiesa, otrās trešdaļas beigās šveicieši atkārtoti pārņēma vadību.
Arī trešajā trešdaļā Latvija dzinās pretiniekiem pakaļ. Vispirms sestajā minūtē Emīls Ezītis panāca 3:3, tomēr piecas minūtes vēlāk Šveice atguva vadību. Tiesa, Ērika Miļuna trenētie puiši nepadevās un 55.minūtē Erlends Kļaviņš panāca 4:4, šādi arī noslēdzoties pamatlaikam. Ja pirmajā trešdaļā Šveicei metienu ziņā bija ievērojams pārsvars, otrajā un trešajā trešdaļā šajā rādītājā bija līdzsvars.
Komandām nācās spēlēt papildlaiku. Tajā ilgstoši rezultāts nemainījās, bet 16 sekundes pirms piecu minūšu garā perioda beigām kapteinis Tomass Zeile atstāja Latviju mazākumā. Šis izrādījās izšķirošais moments un deviņas sekundes vēlāk Dominiks Volejničeks izrāva pērnā gada turnīra pusfinālistei Šveicei uzvaru.
Latvijas izlases vārtus gandrīz visu maču sargāja Gustavs Grigals, tiekot galā ar 31 no 36 pretinieku raidījumiem.
Latvijas izlase apakšgrupu turnīrā piektdien mērosies spēkiem arī ar Zviedriju, svētdien ar ASV un pirmdien ar Krieviju, ko sacensībās pārstāv U-17 vecuma grupas jaunieši. Tikmēr otrajā apakšgrupā spēlēs Somijas, Kanādas, Čehijas, Slovākijas un Dānijas jaunieši.
Pēc apļa cīņām katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet grupu vājākās komandas cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.