Latvijas U-18 juniores sasniedz Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu 0

Latvijas U-18 izlases basketbolistes trešdien Itālijas pilsētā Udīnē Eiropas čempionāta astotdaļfinālā droši ar rezultātu 59:47 (13:10, 14:14, 20:14, 12:9) uzvarēja Zviedrijas vienaudzes, sasniedzot sacensību ceturtdaļfinālu, kur tiksies ar Krieviju.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Latvijas basketbolistes lielāko lielāko daļu spēles atradās vadībā, bet uzvaras pamatus ielika spēles otrajā daļā, labi darbojoties aizsardzībā.

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Nikola Ozola, bet 14 punktus sameta Laura Meldere, kura izcīnīja arī 15 atlēkušās bumbas. Tāpat Aleksa Gulbe pievienoja deviņus punktus un 11 atlēkušās bumbas, bet Alise Markova un Māra Mote iemeta attiecīgi septiņus un sešus punktus.

Tikmēr Zviedrijas izlasē rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Tūva Sābela.

Spēles sākumā Zviedrija ieguva vadību 4:0, taču turpinājumā Latvija pārņēma iniciatīvu un panāca 9:6 savā labā, bet pēc pirmās ceturtdaļas bija priekšā ar 13:10. Otrajā ceturtdaļā latvietes ieguva arī septiņu punktu pārsvaru 17:10, tomēr zviedrietes nesalūza un spēja pietuvoties līdz 21:22. Puslaika beigās Latvija gan nospēlēja nedaudz labāk, atpūtā ejot ar trīs punktu pārsvaru.

Savukārt trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Latvijas izlase veica izrāvienu 10:2, pārvaru palielinot līdz 37:26. Zviedrietes gan vēl spēja starpību samazināt līdz sešiem punktiem, tomēr Latvijas basketbolistes noslēdzošās ceturtdaļas pirmajā daļā guva deviņus punktus pēc kārtas, nodrošinot uzvaru arī visā spēlē.

Latvijas izlase jau ceturtdien ceturtdaļfinālā tiksies ar Krieviju, kas trešdien astotdaļfinālā ar 63:54 (13:13, 18:15, 9:17, 23:9) uzvarēja Serbiju, pēdējā ceturtdaļā atspēlējot piecu punktu deficītu.

Latvijas U-18 izlase turnīru sestdien sāka ar zaudējumu, sīvā cīņā ar 62:66 atzīstot Vācijas pārākumu, bet vēlāk ar 74:41 sagrāva Slovēniju un ar 71:59 pieveica Ungāriju.