Latvijas U-19 basketbolistes PK dramatiskā mačā zaudē Austrālijai 0

Latvijas U-19 sieviešu basketbola izlase trešdien Itālijā Pasaules kausa (PK) izcīņas astotdaļfinālā dramatiskā cīņā zaudēja Austrālijas vienaudzēm, nepārrakstot Latvijas basketbola vēsturi, jo varēja kļūt par pirmo Latvijas izlasi, kas sasniegusi pasaules čempionāta ceturtdaļdfinālu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Aināra Čukstes trenētā Latvijas U-19 izlase cieta neveiksmi ar rezultātu 56:61 (13:8, 9:18, 14:13, 20:22), Pasaules kausa izcīņas turpinājumā cīnoties par 9.-16.vietu.

Zaudētājām Māra Mote guva 16 punktus, bet komandas kapteine Digna Strautmane izcēlās ar 14 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām zem groziem, kamēr Janeta Rozentāle pievienoja 12 punktus.

Tikmēr Austrālijas izlasē 17 punktus guva Ezi Magbegora.

Mazrezultatīvajā cīņā Latvijas basketbolistes spēli sāka ļoti apņēmīgi, pirmās ceturtdaļas beigās iegūstot piecu punktu pārsvaru, bet pēc 14.minūtē esot vadībā ar 17:10. Turpinājums gan bija neveiksmīgs, jo austrālietes guva astoņus punktus pēc kārtas, puslaiku noslēdzot ar četru punktu handikapu 26:22.

Līdzvērtīga spēkošanās notika arī pēc atpūtas, Austrālijai vienu brīdi panākot 37:28 savā labā, taču ļoti labi nospēlētās trešās ceturtdaļas pēdējās sekundes, kurās izdevās gūt sešus punktus, ļāva Latvijai pietuvoties līdz 36:39. Īpaši izcēlās Mote, kura trāpīja tālmetienu un tika pie soda metienu, kuru arī realizēja, vienā uzbrukumā gūstot četrus punktus.

Pēdējā ceturtdaļā Austrālija vairākas reizes bija vadībā ar pieciem punktiem, bet Latvija ikreiz pietuvojās viena precīza metiena attālumā, savukārt 140 sekundes līdz pamatlaika beigām izvirzījās vadībā ar 51:49. Austrālija atbildēja ar četriem Džezas Šellijas punktiem pēc kārtas, taču Rozentāle ar diviem “sodiņiem” atjaunoja līdzsvaru 53:53.

Diemžēl pēdējā minūtē aizsardzībā austrālietes noturēt neizdevās, kamēr Rozentāle šoreiz no diviem soda metieniem trāpīja tikai vienu, bet autsrālietes pēc tam panāca 59:56. Savā pirmspēdējā uzbrukumā Latvijas basketbolistes kļūdījās piespēlē, pēc tam atlikušajās astoņās sekundēs vairs nespējot izglābties.

Zīmīgi, ka mača beigās Mote iemeta 11 no pēdējiem 24 Latvijas izlases punktiem, taču tieši viņa kļūdījās pirmspēdējā uzbrukumā, kamēr Rozentāle pēdējo trīs minūšu laikā izcēlās ar septiņiem punktiem.

Austrālija turpinājumā spēlēs par 1.-8.vietu, nākamajā mačā tiekoties ar Krievijas un Mali izlašu astotdaļfināla dueļa uzvarētājām, kamēr Latvijas izlasei pirmajā mačā par 9.-16.pozīciju, būs jātiekas ar šī pāra zaudētājām.