Latvijas U-20 basketbola izlase Eiropas čempionātu noslēdz sestajā vietā 0

Latvijas U-20 basketbola izlase Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta spēlē par piekto vietu svētdien ar rezultātu 79:86 (22:25, 20:18, 13:29, 24:14) piekāpās Itālijas vienaudžiem.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Izšķirošo pārsvaru itālieši ieguva trešās ceturtdaļas pirmajā pusē, kad Latvija no 42:43 ātri vien nokļuva iedzinējos ar desmit un vairāk punktiem. Vēl ceturtās ceturtdaļas sestajā minūtē Latvijas izlase bija iedzinējos ar 67:84, tomēr turpinājumā guva 12 punktus pēc kārtas. Tiesa, aizķerties mačā vairs neizdevās un tika piedzīvota neveiksme.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 17 punktiem bija Dāvis Gūtmanis, bet pa 14 punktiem iemeta Rihards Lomažs un Verners Kohs.

Līdz ar to piecu gadu laikā Latvijas U-20 izlase sasniegusi četrus vēsturē augstākos rezultātus Eiropas čempionātos – 2012.gadā tika izcīnīta sestā vieta Roberta Štelmahera vadībā, nākamajā gadā treneris Artūrs Štālbergs aizveda izlasi līdz otrajai vietai, bet pērn Arņa Vecvagara vadībā tika izcīnīta piektā vieta.

Pirms tam Latvijas U-20 izlases augstākais sasniegums bija septītā vieta 2004. un 2005.gada čempionātos.

LETA jau vēstīja, ka sestdien pusfinālā par 5.-8.vietu Latvijas izlase ar 84:62 sagrāva Ukrainas puišus, revanšējoties par zaudējumu grupu turnīrā, kad latvieši mača gaitā pamanījās izsēt 23 punktu pārsvaru.

Savukārt itāļi sestdien pusfinālā par 5.-8.vietu ar 81:66 pieveica Čehijas komandu.

Čempionātu Latvijas izlase sāka pagājušajā sestdienā ar sāpīgu zaudējumu 68:70 pret pagājušā gada čempioniem Serbijas basketbolistiem, savukārt turpinājumā ar 78:71 tika uzvarēta Slovēnija. Tikmēr grupu turnīra noslēdzošajā cīņā Latvija vēl vienā grūtā mačā ar 70:72 pagarinājumā piekāpās Ukrainai.

Ar vienu uzvaru trīs spēlēs Latvija ieņēma trešo vietu C apakšgrupas kopvērtējumā, tāpēc tai astotdaļfinālā bija jācīnās ar D grupas otro labāko vienību Zviedriju, kuru spēja droši pārspēt ar 66:53. Savukārt ceturtdaļfinālā tika piedzīvots zaudējums 70:79 spēcīgajai Spānijas valstsvienībai.

Tikmēr Itālijas basketbolisti turnīru sāka ar zaudējumu Čehijai ar 71:82, turpinājumā ar 89:64 pārspēja Beļģiju, bet pēc tam ar 65:69 piekāpās Zviedrijai.

Itālijas izlase astotdaļfinālā negaidīti ar 70:65 pārspēja Serbiju, bet ceturtdaļfinālā ar 72:83 atzina Turcijas pārākumu.

Šodien tiks noskaidroti arī medaļu ieguvēji. Cīņā par zeltu turnīra finālā spēkosies Lietuvas un Spānijas basketbolisti, bet bronzas mačā tiksies Turcijas un Vācijas izlases.

Sestdien pusfinālā Lietuvas puiši ar 68:64 pārspēja Turcijas komandu, bet Spānijas izlase ar 61:52 pieveica Vācijas vienaudžus.