Basketbols

Latvijas U-20 basketbolistēm garantēta atgriešanās Eiropas čempionāta A divīzijā 0

fibaeurope.com

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta B divīzijas pirmspēdējā – septītajā – mačā sestdien Bulgārijā ar rezultātu 71:48 (25:8, 9:13, 20:9, 17:18) pārliecinoši uzvarēja Maķedonijas vienaudzes, bet pēc citu komadu aizvadītajām savstarpējām spēlēm kļuvis zināms, ka Latvijas izlase garantējusi savu atgriešanos Eiropas čempionāta A divīzijā.

Latvijas izlasei spēle pret Maķedoniju bija jau piektais panākums pēc kārtas un arīdzan piektā uzvara septiņās turnīra spēlēs.

Latvijas izlases rindās ar 20 gūtiem punktiem un 12 izcīnītām atlēkušajām bumbām izcēlās Guna Lagzdiņa, bet pa 11 punktiem pievienoja Kate Krēsliņa un Asnāte Fomina. Jāizceļ arī Paula Langina, kura iemeta vien trīs punktus, bet zem groziem izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Kā ziņots, pirmajos divos mačos pagājušajā nedēļā pret Čehiju un Beļģiju tika piedzīvoti zaudējumi attiecīgi ar 59:67 un 65:70, bet pēc tam Aivara Vīnberga trenētā Latvijas izlase atrada ceļu uz uzvaru taku – pirmdien pārspēta Lielbritānija ar 67:51, otrdien Latvijas izlase sagrāva Izraēlu ar 83:52, trešdien vēl viens pārliecinošs panākums ar 93:55 pret Rumāniju, bet piektdien ar 46:44 sīvā cīņā tika uzveikta Portugāle.

Turnīra kopvērtējumā Latvijas izlase šobrīd ar 12 izcīnītiem punktiem ieņem trešo vietu un ir garantējusi vienu no trim ceļazīmēm uz Eiropas čempionāta A divīziju. Tas kļuva zināms pēc tam, kad Bulgārija sestdienas vakarā ar 59:69 zaudēja Čehijai, bet Portugāle ar 56:64 piekāpās Beļģijai. A divīzijā atgriežas arī Čehijas un Beļģijas U-20 sieviešu izlases.

Latvijai pēdējais mačs turnīrā paredzēts svētdien plkst.18.30 pret mājinieci Bulgāriju, bet tā iznākumam vairs nav izšķirošas nozīmes.

LA.lv