Latvijas U-20 basketbolistes EČ spēlē zaudē Portugālei 0

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra noslēdzošajā cīņā pirmdien ceturtās ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs atspēlēja desmit punktus, tomēr pagarinājumā ar rezultātu 67:72 (9:9, 22:16, 13:21, 15:13, 8:13) piekāpās sacensību saimniecei Portugālei.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas basketbolistes B apakšgrupā ieņēma trešo vietu un astotdaļfinālā tiksies ar A apakšgrupas otrās vietas ieguvēju Poliju.

Latvijas izlases rindās ar 20 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un trim bloķētiem metieniem izcēlās Digna Strautmane, 11 punkti un desmit bumbas zem groziem viņas māsai Paulai Strautmanei, bet deviņus punktus iemeta Dinija Pāvelsone.

Pretiniecēm ar 32 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un septiņām pārtvertām piespēlēm atzīmējās Karolīna Gonsālveša.

Pirmajā puslaikā nevienai no komandām neizdevās iegūt ievērojamu atrāvienu un, lielajā pārtraukumā ejot, rezultāt tablo vēstīja 31:25 Latvijas labā. Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē portugālietes iemeta desmit bezatbildes punktus, kā rezultātā latvietes nonāca iedzinējos ar mīnus četri (31:35).

Ceturtajā ceturksnī mājinieču pārsvars sasniedza desmit punktus (56:46), taču latvietes pakāpeniski atspēlējās līdz minūti un deviņas sekundes pirms pamatlaika beigām Sindija Kudule ar sarežģītu metienu pēc pagrieziena panāca 57:58. Turpinājumā aizsardzībā D.Strautmane atbloķēja pretinieci, pēc tam otrā laukuma galā panākot jau 59:58.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 17 sekundes, Portugāles basketbolistes tika pie iespējas izpildīt divu soda metienus. Tiesa, mērķi sasniedza viens no diviem sodiņiem, tādējādi rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu. Savā pēdējā uzbrukumā latvietes nespēja izraut uzvaru, un apakšgrupas otrās vietas ieguvēja bija jānoskaidro papildlaikā.

Pagarinājuma pirmajā uzbrukumā D.Strautmane iemeta tālmetienu, taču portugālietes guva deviņus bezatbildes punktus, Latvijai nonākot iedzinējos ar 62:68. Nepilnas divas minūtes pirms pirmā papildlaika beigām D.Strautmanei ar trīspunktu gājienu izdevās samazināt pretinieču pārsvaru līdz trim punktiem (65:68), taču pretinieces vienu grozu atguva. Tāpat arī pusminūti līdz pagarinājuma beigām Kudule vēlreiz panāca mīnus trīs (67:70), bet vairāk atspēlēties neizdevās un tika ciests zaudējums ar 67:72.

Pirms tam šīs apakšgrupas spēlē Itālijas U-20 basketbolistes ar 70:61 (16:9, 19:14, 17:22, 18:16) pārspēja Lietuvu.

A apakšgrupā Itālija izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs, divi panākumi bija Portugālei, viens Latvijai, bet Lietuva cieta trīs zaudējumus.

Portugāles izlase 2015.gadā guva otro vietu Eiropas U-16 čempionātā, gūstot līdz šim vienīgo godalgu Eiropas jaunatnes čempionātos meitenēm.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka turnīra pirmajā spēlē sestdien Latvija ar 78:66 pārspēja Lietuvu, bet dienu vēlāk ar 55:67 piekāpās Itālijas valstsvienībai, kas pērn šajā vecuma grupā kļuva par vicečempioni. Tikmēr Portugāle vispirms ar 55:59 piekāpās Itālijai, bet svētdien ar 71:69 apspēlēja Lietuvu.

Latvijas sieviešu U-20 basketbola izlasei Eiropas čempionātā palīdz Paula Strautmane un Anna Dreimane, kuras jūnijā spēlēja kontinenta meistarsacīkstēs pieaugušo valstsvienībā, palīdzot tai pirmo reizi iegūt ceļazīmi uz Pasaules kausu. Komandā ir arī aizvadītās sezonas Latvijas labākā jaunā basketboliste Digna Strautmane.

Visas sastāvā iekļautās basketbolistes iekrājušas zināmu pieredzi Eiropas jaunatnes čempionātos, tai skaitā septiņas jau startējušas U-20 konkurencē. Pieredzes visbagātākā ir P.Strautmane, kurai šis ir jau devītais oficiālais jauniešu turnīrs un tikko izbaudīta arī pieaugušo čempionāta garša. Tikai piecas spēlētājas jau sasniegušas vecuma maksimālo robežu, vairākām spēlētājām uzreiz pēc šī čempionāta gaidāma dalība Pasaules kausā U-19 vecuma grupā, bet Laura Meldere un Jete Nulle šogad varēs palīdzēt arī Latvijas U-16 izlasei.

U-20 valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips nesen bija Mārtiņa Zībarta palīgs pieaugušo izlašu kontinenta meistarsacīkstēs.

Komanda Eiropas čempionātam gatavojās kopš jūnija sākuma, un tika aizvadītas piecas pārbaudes spēles – divas uzvaras pār Baltkrievijas U-20 izlasi, kā arī zaudējums un divas uzvaras pār Polijas vienaudzēm. P.Strautmane un Dreimane komandai pievienojās tikai 28. jūnijā.

Iepriekšējos divos gados U-20 sieviešu basketbola izlase Neripa vadībā izcīnīja attiecīgi 12. un septīto vietu, bet komandas labākais rezultāts ir bronzas medaļas 2005., 2009. un 2010.gada kontinenta meistarsacīkstēs.