Latvijas U-20 basketbolistes pieveic arī Čehiju 0

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Itālijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma otrajā spēlē otrdien svarīgā cīņā ar rezultātu 59:49 (17:12, 14:13, 8:12, 20:12) pieveica vienaudzes no Čehijas, reāli iesaistoties cīņā par ceturtdaļfināla sasniegšanu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Latvijas izlases dalība ceturtdaļfinālā izšķirsies otrā posma noslēdzošajā mačā, kurā trešdien būs jātiekas ar Krieviju.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Kate Krēsliņa, viņai ar 14 punktiem piebalsoja Kate Aizsila, bet pa 12 punktiem pretinieču grozā sameta Rūta Veidere un Kitija Laksa.

Kaut pirmās ceturtdaļas vidū čehietes bija izvirzījušās vadībā ar 10:8, pēc pirmās ceturtdaļas latvietes bija priekšā ar 17:12 un otrajā desmitminūtē ieguva pat 11 punktu pārsvaru (27:16). Līdz puslaika beigām Čehijas izlase samazināja deficītu līdz 25:31, bet otrajā puslaikā tā guva pirmos astoņus punktus, uz brīdi arī pārņemot vadību.

Pēc trešās ceturtdaļas Latvijas U-20 izlase atkal bija priekšā ar 39:37, pāris punktu vadību noturot gandrīz visas atlikušās desmit minūtes. Pēc Aizsilas tālmetiena trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Latvija panāca 50:45, turpinājumā pilnībā salaužot pretinieces un izcīnot uzvaru.

Jau vēstīts, ka pirmajā posmā Latvija sākotnēji ar 69:56 pieveica Grieķiju, bet pēc tam ar 43:68 un 66:72 piekāpās ļoti spēcīgajām Francijai un Spānijai. Tieši spānietes ir iepriekšējo trīs gadu kontinenta čempiones šajā vecuma grupā.

Savukārt otro posmu Latvija sāka ar uzvaru, pirmdien ar 60:53 pieveicot Turciju.

E apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar trim panākumiem četros mačos ir Spānija, kas otrdien piekāpās Krievijai, tai ar diviem panākumiem trijās spēlēs seko Turcija un Francija, bet Latvijai un Krievijai ir pa divām uzvarām četrās cīņās. Savukārt grupas pastarīte ar četriem zaudējumiem četros mačos ir Čehija.