Latvijas U-20 basketbolistes sagrauj Slovākiju un iekļūst EČ ceturtdaļfinālā 0

Latvijas U-20 dāmu basketbola izlase trešdien Portugālē ar teicamu sniegumu aizsardzībā sagrāva Slovākijas vienaudzes un iekļuva Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfinālā.

Notriektā tautumeita 6

Aigara Neripa trenētā Latvijas U-20 izlase astotdaļfināla cīņā guva pārliecinošu uzvaru ar 61:42 (11:11, 19:9, 10:11, 21:11).

Turpinājumā Latvijas basketbolistes cīņā par vietu pusfinālā tiksies ar Itālijas vai Bosnijas un Hercegovinas vienaudzēm, kuras savu astotdaļfināla cīņu aizvadīs vēlāk trešdien.

Aizvadītajā mačā Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Dinija Pāvelsone, kura izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas. Tikmēr Digna Strautmane guva 14 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, Kate Krēsliņa sameta 12, bet Paula Strautmane desmit punktus, tiekot arī pie 11 atlēkušajām bumbām.

Savukārt Slovākijas izlasē rezultatīvākā ar 11 punktiem bija Radka Stašova.

Latvijas izlase ļoti labi cīnījās aizsardzībā, jo pretinieces no spēles realizēja tikai 23,8% metienu (16/67), bet cīņā par atlēkušajām bumbām Latvijas izlase uzvarēja ar 50 pret 38.

Latvijas basketbolistes guva pirmos piecus punktus šajā mačā, tomēr slovākietes tūdaļ atbildēja ar septiņu punktu izrāvienu un turpinājumā laukumā ritēja līdzīga cīņa, pirmais ceturtdaļai noslēdzoties neizšķirti. Savukārt otrajā ceturtdaļā jau izpaudās Latvijas meiteņu neliels pārsvars, kuras labi aizvadīja puslaika beigas, neļaujot pretiniecēm ilgāku laiku gūt punktus, bet pašas lēnām atraujoties, kas ļāva atpūtā doties ar desmit punktu pārsvaru (30:20).

No tālās distances vairākas reizes labi uzbruka Krēsliņa, tāpat rezultatīvi spēlēja Pāvelsone, kurām piebalsoja māsas Strautmanes.

Trešajā ceturtdaļā Latvija spēja saglabāt pārsvaru, pretinieces tuvāk par septiņiem punktiem nepielaižot, savukārt cīņas pēdējā nogrieznī pretinieces tika sakautas pārliecinoši, lai gan vēl piecas minūtes pirms beigām Latvijas pārsvars bija 49:40. Tomēr tad divas reizes no tālas distances precīza bija Pāvelsone, kas lika slovākietēm “izkārt balto karogu”.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas U-20 izlases basketbolistes apakšgrupu turnīrā izcīnīja vienu uzvaru trīs mačos. Čempionāts tika sākts sestdien ar neveiksmi 49:56 pret Nīderlandi, kam sekoja droša uzvara svētdien ar 79:67 pret Grieķiju, bet C apakšgrupas pēdējā spēlē otrdien ar 59:67 tika zaudēts pagājušā gada vicečempionei Francijai.

Latvijas izlase līdz ar to grupu turnīru noslēdza trešajā vietā.

Tikmēr Slovākija ieņēma otro vietu D apakšgrupā, kurā vispirms ar 51:39 uzvarēja Beļģiju, tad ar 60:52 pārspēja Turciju, bet otrdien cīņā par pirmo vietu grupā ar 50:66 atzina Krievijas pārākumu.

Pērn Slovākijas basketbolistes Eiropas čempionātā palika astotās. Zīmīgi, ka Latvijas basketbolistes ar savām trešdienas konkurentēm pērn tikās arī apakšgrupu kārtā, kad ar 64:48 uzvarēja slovākietes.

Šogad Eiropas jaunatnes čempionāti risinās pēc jaunas formulas – pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm, bet pēc tam visas spēlēs astotdaļfinālā. Turpinājumā šo maču uzvarētāji spēlēs par pirmo vietu līdz astoto vietu, bet zaudētāji – par devīto līdz sešpadsmito. Trīs pēdējo vietu ieguvējas zaudēs vietu A divīzijā.

Latvijas izlasē ir trīs basketbolistes – Kate Krēsliņa, kā arī māsas Digna un Paula Strautmanes -, kuras jau debitējušas pieaugušo valstsvienībā. Izlasei nepiepildījās cerības, ka Kitija Laksa pagūs atveseļoties līdz Eiropas čempionāta sākumam, bet kā pēdējā no sastāva tika atskaitīta Ilze Ādamsone.