fibaeurope.com

Latvijas U-20 basketbolisti iekļūst EČ ceturtdaļfinālā 0

Latvijas U-20 jauniešu basketbola izlase trešdien Slovēnijā notiekošā Eiropas čempionāta otrā posma pēdējā, trešajā, spēlē ar rezultātu 94:78 (19:14, 28:16, 24:17, 23:31) pārliecinoši pieveica Itālijas valstsvienību, iekļūstot ceturtdaļfinālā.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Latvijas valstsvienībā rezultatīvākais ar 25 gūtajiem punktiem bija Jānis Timma, Ojārs Siliņš izcēlās ar 22 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām, bet 18 punktus iekrāja Artūrs Bricis.

Mača sākumā Latvijas izlase izvirzījās vadībā ar 11:5, tomēr Itālija prata panākt neizšķirtu, bet pēc pirmās ceturtdaļas latviešiem bija piecu punktu pārsvars – 19:14. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē cīņa bija līdzīga un Latvijai neizdevās būtiski palielināt pārsvaru, bet puslaika izskaņā Latvijas basketbolistiem izdevās veikt izrāvienu, kas ļāva iekrāt 14 punktu pārsvaru – 47:30.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas izlase pakāpeniski audzēja pārsvaru, kas vienu brīdi sasniedza 20 punktu atzīmi, bet līdz ceturtdaļas izskaņai latviešiem izdevās iekrāt vēl komfortablāku pārsvaru – 71:47. Kaut ceturto ceturtdaļu ar astoņu punktu pārsvaru uzvarēja Itālija, tas nekādā veidā neapdraudēja Latvijas valstsvienības panākumu.

Vēl vienā šīs grupas trešās kārtas mačā trešdien Lietuvas basketbolisti ar 76:45 (22:14, 24:9, 14:5, 16:17) pārliecinoši pieveica Turciju. Ar šādu iznākumu bija pietiekoši, lai Latvija iekļūtu ceturtdaļfinālā.

Šobrīd F grupas kopvērtējumā Slovēnijas kontā četras uzvaras, bet Spānijas, Itālijas, Turcijas, Latvijas un Lietuvas izlases izcīnījušas pa diviem panākumiem.

Neatkarīgi no Spānijas un Slovēnijas mača iznākuma, pēc papildrādītājiem Latvijas izlase F grupā ierindosies trešajā vai ceturtajā vietā.

Pēc otrā posma ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās komandas, bet pārējās turpinās cīņu par 9.-12.vietu.