Foto no arhīva/ LETA

Latvijas U-20 basketbolisti pārspēj Ukrainu un EČ cīnīsies par piekto vietu 0

Latvijas U-20 basketbola izlase sestdien pārliecinoši pieveica Ukrainas vienaudžus un Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta (EČ) noslēgumā cīnīsies par piekto vietu pret Itāliju.
Latvijas basketbolisti pusfinālā par 5.-8.vietu panākumu guva ar rezultātu 84:62 (23:13, 19:19, 30:15, 12:15).

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Uzvarētāju rindās 20 punktus guva Dāvis Gūtmanis, bet 19 iemeta Eduards Hāzners, kurš trāpīja piecus no sešiem tālmetieniem. Ukrainas sastāvā 20 punktus guva Svjatoslavs Mihaiļjuks.

Mača sākumā Latvijas basketbolisti nokļuva iedzinējos ar rezultātu 3:10, taču turpinājumā izdevās gūt astoņus punktus pēc kārtas. Latvijas izlase veica 12:1 izrāvienu un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar desmit punktu pārsvaru.

Otrajā ceturtdaļā cīņa izlīdzinājās un ukraiņi pietuvojās līdz četru punktu starpībai, tomēr Latvijas izlase līdz puslaika pārtraukumam atjaunoja desmit punktu vadību.

Latvijas izlase otrajā puslaikā pārsvaru palielināja jau līdz 25 punktiem un pārliecinoši noturēja vadības grožus līdz spēles beigām, neatstājot pretiniekiem cerības pacīnīties par uzvaru šajā mačā.

Līdz ar to latviešiem izdevās revanšēties Ukrainas komandai par zaudējumu grupu turnīrā, kad Latvijas izlase spēles gaitā pamanījās izsēt 23 punktu pārsvaru.