Latvijas U-20 hokeja izlase atgriežas pasaules čempionāta augstākajā divīzijā 0

Latvijas U-20 hokeja izlase sestdien ar uzvaru noslēdza Austrijas galvaspilsētā Vīnē notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīru un garantēja atgriešanos augstākās divīzijas sacensībās.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Aizvadītajā mačā Latvija ar 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) pārspēja Itāliju. Kaut Latvijas hokejistiem bija izteikts pārsvars un pēc divām trešdaļām metienu attiecība bija 32:4, ilgstoši Latvija bija vadībā vien ar 1:0, ko ceturtajā minūtē bija panācis Haralds Egle. Tomēr 53.minūtē pēc lieliskas individuālās darbības Kirils Galoha guva arī otros vārtus, bet pēdējā minūtē, spēlējot mazākumā, ripu tukšos vārtos ieraidīja Rodrigo Ābols, kurš nākamajā gadā izlasei vairs nedrīkstēs palīdzēt.

Kā zināms, lai atgrieztos augstākajā divīzijā, Latvija šajā mačā nedrīkstēja zaudēt pamatlaikā.

Latvijas U-20 izlase nebija spējusi iekļūt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā divus gadus pēc kārtas, bet pēc gada Kanādā gaidāmajā turnīrā tā spēcīgāko vienību saimē spēlēs sesto reizi vēsturē.

Savukārt šīs sezonas pasaules čempionāta augstākās divīzijas turnīrs no 26.decembrim līdz 5.janvārim risināsies Somijā.

Šogad Latvija triumfēja visos piecos mačos turnīrā. Tā vispirms ar 6:2 uzvarēja Austriju, tad ar 5:3 pieveica Kazahstānas vienaudžus, atspēlējot divu vārtu deficītu, pēc tam ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā apspēlēja Norvēģiju, uzvaras “bullīti” gūstot Rodrigo Ābolam, bet ceturtdien ar 4:1 svarīgā mačā pārspēja arī Vācijas valstsvienību.

Līdz ar to Latvija tika pie 14 punktiem piecos mačos, bet deviņus punktus četrās spēlēs izcīnījusi Austrija. Seši punkti ir Vācijai, bet pa pieciem punktiem ir Kazahstānai un Norvēģijai.

Bez punktiem turnīru noslēgusi Itālija, kas līdz ar to nākamajā gadā spēlēs pirmās divīzijas B grupā, bet tās vietā uz otro spēcīgāko turnīru pakāpsies Francija.

Latvijas valstsvienības kapteinis šajā turnīrā bija Kristaps Zīle, bet viņa palīga amatus ieņēma Haralds Egle un Rodrigo Ābols.