Latvijas U-20 hokeja izlase pārbaudes spēlē izlaiž uzvaru pār Kazahstānu 0

Latvijas U-20 hokeja izlasei, gatavojoties pasaules čempionātam, pirmdien pārbaudes spēlē ar rezultātu 4:5 (2:0, 1:0, 1:3, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Kazahstānas vienaudžiem.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Cīņas gaitā Latvijas izlase bija izvirzījusies vadībā ar 3:0 un 4:2, tomēr pēdējās minūtēs Kazahstānai bija liels spiediens un pēdējās 66 sekundēs tā guva divus vārtus, izraujot izlīdzinājumu 4:4.

Zīmīgi, ka pirmajās 30 minūtēs Latvijas izlases vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks neielaida nevienu ripu, bet pēc tam viņu nomainīja Salvis Balandīns, kurš pamanījās kapitulēt četras reizes.

Uz pēcspēles metieniem Latvijas vārtos atgriezās Kivlenieks, tomēr Kazahstāna uzvarēja ar 2:0, tiekot pie panākuma.

Latvijas izlases labā pa vieniem vārtiem šajā mačā guva Roberts Locāns, Roberts Locāns, Oskars Batņa un Gvido Jansons.

Otrdien abas komandas “Volvo” ledus hallē tiksies atkārtoti. Kazahstāna šomēnes pasaules čempionātā spēlēs pirmās divīzijas B grupā, kas ir līmeni zemāk nekā Latvija.

Kā zināms, Itālijā gaidāmajā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā Latvijas izlasei traumas dēļ nepalīdzēs tās potenciālais līderis uzbrucējs Rihards Bukarts.

Latvijas Hokeja federācija (LHF) valde izvirzījusi U-20 izlasei uzdevumu pēc divu gadu pārtraukuma atgriezties pasaules čempionāta elites divīzijā.

Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas U-20 izlase līdz ceturtdienai “Volvo” ledus hallē aizvadīs nedēļu garu treniņnometni.

Izlases galvenais treneris Ģirts Ankipāns kandidātu sarakstā iekļāvis 38 hokejistus, no kuriem uz pasaules čempionātu dosies 22.

No kandidātu sarakstā iekļautajiem hokejistiem 11 spēlē Ziemeļamerikas līgās, trīs pārstāv Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) B grupas komandas no Krievijas un Moldovas, bet septiņi spēlē Eiropā – Norvēģijā, Zviedrijā, Dānijā un Šveicē.

Pārējie 16 hokejisti pārstāv Latvijas klubus, bet desmit no viņiem – MHL spēlējošo “Rīgas” komandu.

Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrs no 14. līdz 20.decembrim norisināsies Itālijā. Par vienīgo ceļazīmi uz elites divīziju Latvijas juniori sacentīsies ar Austrijas, Slovēnijas, Baltkrievijas, Itālijas un Norvēģijas izlasēm.