Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionātu sāk ar pārliecinošu uzvaru 0

Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē notiekošā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra pirmajā mačā ar 6:2 (3:0, 3:1, 0:1) pārliecinoši pārspēja mājiniekus Austriju.
Vārtus Latvijas izlases labā guva Rūdolfs Balcers, Oļegs Šišļaņņikovs, Kristaps Zīle, Kirils Galoha, Gatis Sprukts un Filips Gundars Buncis.
Mača rezultātu jau spēles 56.sekundē atklāja Balcers, bet pirmā perioda vidū Šišļaņņikovs panāca divu vārtu pārsvaru. Trīs minūtes pirms trešdaļas beigām precīzs bija Zīle, bet otrā perioda sākumā Galoha panāca 4:0.
Nepilnu divu minūšu laikā austrieši atbildēja ar vārtu guvumu, taču otrā perioda otrajā pusē pa precīzam metienam izdarīja Sprukts un Buncis.
Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām mājinieki atguva vēl vienus vārtus, kas gan netraucēja Latvijas jaunajiem hokejistiem svinēt pārliecinošu uzvaru ar 6:2.
Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā tika atzīts vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks, kurš atvairīja 35 no 37 austriešu mestajām ripām.
Savukārt citos svētdienas mačos Vācija ar 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) pieveica Kazahstānu, kas ir Latvijas nākamā pretiniece, bet Norvēģija ar 10:1 (3:1, 2:0, 5:0) sagrāva Itāliju.
Latvija veiksmīgi uzsākusi cīņu par atgriešanos pasaules čempionāta elites divīzijā. Turpinājumā Latviju sagaida tikšanās ar Kazahstānu, Norvēģiju, Vāciju un Itāliju.
Pasaules čempionāts pirmās divīzijas A grupā notiks līdz 19.decembrim, bet tikai tā uzvarētāji nodrošinās vietu elitē.