Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionātu sāk ar uzvaru 0

Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien Francijā pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīra pirmajā mačā ar rezultātu 4:1 (0:0, 2:0, 2:1) apspēlēja Ungārijas vienaudžus.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

Kārļa Zirņa trenētā Latvijas U-20 izlase otrajā trešdaļā iemeta pirmos divus vārtus, kad izcēlās Renārs Krastenbergs un Emīls Ģēģeris. Kaut 49.minūtē ungāri vienus vārtus atguva, divas minūtes vēlāk Daniels Bērziņš panāca 3:1, bet 55.minūtē Ģēģeris realizēja vairākumu un pielika punktu duelim.

Aizvadītajā mačā Latvijas izlase izdarīja 24 metienus pa vārtiem, kamēr ungāri Gustava Dāvja Grigala cietoksni apdraudēja 29 reizes.

Turpinājumā pirmdien latvieši spēkosies ar Kazahstānu, trešdien duelēsies ar Austriju, ceturtdien cīnīsies ar Franciju, bet sestdien būs mačs ar Vāciju.

Tikai turnīra uzvarētāja izcīnīs tiesības spēlēt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā.

Citos pirmās kārtas mačos svētdien Kazahstāna ar 3:2 (0:0, 0:1, 2:1, 1:0) pēcspēles metienos apspēlēja Vāciju, kamēr mājiniece Francija ar 6:1 (2:0, 1:1, 3:0) droši uzveica Austriju.

Latvijas U-20 izlases pieteikumā Zirnis iekļāvis 12 uzbrucējus, astoņus aizsargus un divus vārtsargus. No šiem spēlētājiem šosezon Emīls Ģēģeris spēlē Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībā Rīgas “Dinamo”, desmit pārstāv Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandu “Rīga”, bet 11 sacenšas ārzemēs.

U-20 izlase gatavošanos pasaules čempionātam uzsāka 28.novembrī. Pirmajās dienās valstsvienība aizvadīja treniņus nepilnā sastāvā, bet iepriekšējās nedēļas nogalē komandai pievienojās virkne hokejistu. Pirms došanās uz Franciju Zirnis kandidātu pulku samazināja un nosauca tos hokejistus, kas treniņnometni turpināja pasaules čempionāta mājvietā.

Francijā U-20 izlase ieradās otrdien un dienu vēlāk ar 4:2 pieveica Francijas vienaudžus, bet piektdien ar 1:4 pārbaudes spēlē piekāpās Kazahstānas U-20 izlasei.

Tāpat, gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas izlases spēlētāji maijā piedalījās Melnās jūras kausā Sočos, jūlijā aizvadīja treniņnometni Brocēnos un Rīgā, kā arī novembra beigās startēja turnīrā Ventspilī.

Latvijas junioru izlase pērn pēc trīs gadu pārtraukuma atgriezās augstākajā divīzijā, tomēr zaudēja visās sešās spēlēs un atkrita līmeni zemāk.