Sports
Basketbols

Latvijas U-20 izlase atgriežas elites divīzijā0

Latvijas U-20 izlases basketbolisti svētdien Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā izšķirošajā cīņā Eiropas čempionāta (EČ) B divīzijā uzvarēja Krieviju un nodrošināja dalību nākamā gada A divīzijas sacensībās.

Latvijas izlase cīņā par trešo vietu krievus pārspēja ar rezultātu 76:62 (16:20, 24:18, 20:10, 16:14) un ieguva bronzas godalgas.

Uzvarētāju komanda, lai arī zaudēja pirmajā ceturtdaļā, pēc tam saņēmās un demonstrēja pārliecinošu sniegumu. Tas latviešiem ļāva apspēlēt Krieviju un iegūt U-20 B divīzijas čempionāta trešo vietu.

Latvijas izlasē Artūrs Strautiņš izcēlās ar “double-double”, gūstot 24 punktus un sakrājot desmit atlēkušās bumbas. “Double-double” sasniedza arī Roberts Blumbergs, kura kontā 13 punkti un 13 atlēkušās bumbas. Vēl ar 12 punktiem izcēlās Edgars Kaufmanis.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase sestdien pusfinālā sīvā cīņā pagarinājumā ar 62:66 zaudēja Polijas vienaudžiem. Uzvaras gadījumā latvieši iekļūtu finālā un nodrošinātu ceļazīmi uz augstāku divīziju, kur tiks trīs labākās B divīzijas komandas.

Latvijas un Krievijas U-20 izlases tikās arī sagatavošanās posmā, kad divos mačos ar 80:72 un 82:76 uzvarēja krievi.

LA.lv