fibaeurope.com

Latvijas U-20 meiteņu izlase basketbolā pēdējā minūtē panāk un apspēlē Krieviju 0

Latvijas U-20 meiteņu izlase Eiropas čempionāta otro posmu Lansarotē (Spānija) sākušas ar 49:46 uzvaru pār Krievijas vienaudzēm.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Otro posmu Kanāriju salās latvietes sākušas ar uzvaru, kura var izrādīties ļoti noderīga, lai iekļūtu astoņu labāko komandu skaitā un turnīra noslēgumā nebūtu jānervozē cīņās par vietas saglabāšanu elitē.

“Krievijas komanda ir viena no turnīra galvenajām favorītēm,” pirms spēles sprieda mūsējo treneris Aigars Nerips. Neraugoties uz to, Latvijas izlase pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 13:8. Turpinājums tik sekmīgs nebija, otrais ceturksnis tika zaudēts ar 4:16 un šķita, ka spēli kontrolē krievietes. Pirms pēdējām desmit minūtēm – 32:43. Izrādījās, ka šajā pēcpusdienā latvietes ir agresīvākas (desmit pārtvertas bumbas; krievietēm tikai divas) aizsardzībā, prata tikt pie iespējām mest soda metienus (15/12), mazliet precīzāk uzbruka no tālas distances, mazāk kļūdījās un nesalūza zem groziem.

Pēdējo ceturtdaļu izdevās sākt ar septiņiem bezatbildes punktiem, kas ļāva iesākto veiksmīgi turpināt – pēdējais spēles nogrieznis tika uzvarēts ar 17:3, visa spēle are 49:46. Latvietes neizšķirtu panāca pēdējā minūtē pēc Sindijas Kudules metiena (46:46), pēc viņas diviem soda metieniem 12 sekundes pirms mača beigām rezultāts kļuva 48:46, izsaukuma zīmi uzvarā ar soda metienu pielika Arta Frīdenberga. 18 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Paula Strautmane. Labs piemērs ir lipīgs – atcerēsimies, ka Eiropas čempionātā Ungārijā pirmo reizi vēsturē krievietes oficiālā spēlē apspēlēja arī Latvijas valstsvienība.

Otrdien Latvijas izlases pretinieces būs Vācijas izlase, trešdien Polija.

EIROPAS U-20 ČEMPIONĀTS JAUNIETĒM LANSAROTĒ

E grupa

Latvija – Krievija 49:46 (13:8, 17:24, 32:43). P. Strautmane 18, Bīriņa 10, Kudule 6.