worldjunior2013.com

Latvijas U-20 izlase spraigā cīņā piekāpjas Čehijai 0

Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien Ufā divkārt cīņas gaitā panāca izlīdzinājumu, tomēr ar 2:4 zaudēja Čehijas vienaudžiem pēdējā grupu kārtas spēlē pasaules čempionātā (PČ), liecina organizatoru informācija.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115

Uz čeha Petra Beraneka precīzo metienu pirmajā trešdaļā rezultatīvi atbildēja Ņikita Jevpalovs, bet Roberts Lipsbergs vēlreiz neizšķirtu atjaunoja pēdējās trešdaļas sākumā. Taču Dmitrija Jaškina iemestā ripa ļāva čehiem trešo reizi cīņas gaitā izvirzīties vadībā, turklāt mača izskaņā Martins Frks guva savus otros vārtus spēlē un panāca 4:2.

Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Tambijevs ar komandas veikumu kopumā bija apmierināts, lai gan panākumam atkal nedaudz pietrūcis, informēja Latvijas Hokeja federācija. “Kopumā ar spēlētājiem esmu apmierināts, jo viņi cīnījās, kā varēja. Spēlētajiem pēc otrā perioda teicu, lai turpina līst vārtu priekšā, lai met vairāk pa vārtiem. Trešajā periodā mēs pagurām, savukārt čehi pielika. Mums vairs nebija kur pielikt,” paskaidroja Tambijevs.

Latvijas juniori Krievijā notiekošajā čempionātā zaudēja visās spēlēs grupā, iepriekš piekāpjoties arī Somijai (1:5), Šveicei (2:7) un Zviedrijai (1:5).

Latvijas izlase priekšsacīkstes A grupā noslēgs pēdējā -5.- vietā un atlikušajās divās spēlēs čempionātā tiksies ar otras grupas divām vājākajām dalībniecēm, lai noteiktu vienu komandu, kas no elites izkritīs. Izdzīvošanas grupā spēlēs pa divām katras priekšsacīkšu grupas komandām. Pirmajā grupu kārtā pēdējās spēles būs pirmdien.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā spēlē A grupā somi ar 5:4 pieveica šveiciešus, savukārt B grupas līderi Kanādas juniori ar 2:1 pārspēja ASV izlasi. Vēlāk svētdien Slovākija ar 2:1 pagarinājumā uzvarēja Vāciju, kas palika pēdējā vietā B grupā. Priekšpēdējo vietu B grupā ieņems komanda, kas pirmdien zaudēs ASV un Slovākijas izlašu cīņā.

U-20 pasaules čempionāta spēle:

Čehija – Latvija 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Vārtus guva: Martins Frks 2, Petrs Beraneks, Dmitrijs Jaškins – Ņikita Jevpalovs, Roberts Lipsbergs

Vārtsargi: Patriks Bartošaks – Ivars Punnenovs