Sports
Hokejs

Latvijas U-20 izlasei būs jāiztiek bez Monreālas “Canadiens” draftētā vārtsarga1


Artūrs Šilpvs kļuvis par “Barrie Colt” pirmo vārtsargu Ontario hokeja līgā un nevarēs palīdzēt Latvijas U-20 izlasei pasaules čempionātā Minskā.
Artūrs Šilpvs kļuvis par “Barrie Colt” pirmo vārtsargu Ontario hokeja līgā un nevarēs palīdzēt Latvijas U-20 izlasei pasaules čempionātā Minskā.
Foto: Barrie Colt

Latvijas U-20 hokeja izlase sākusi izšķirošo gatavošanos pasaules U-20 čempionātam hokejā pirmās divīzijas A grupā, kas sāksies nākamnedēļ Minskā.

Komandai nevarēs palīdzēt iecerētais pirmais vārtsargs Artūrs Šilovs. Viņu NHL draftā ar 156. numuru izvēlējās Monreālas “Canadiens” un šoruden Šilovs šī kluba sistēmā spēlē Ontario hokeja līgas klubā “Barrie Colts”. Tur Šilovs ir pirmais vārtsarg ar 14 spēlēs atvairītiem 89,7 procentiem metienu. Neoficiāla informācija liecina, ka pret Šilova došanos uz izlasi iebildis klubs, jo pasaules čempionāta laikā “Colts” ir paredzētas vairākas spēles.

“Negribu daudz to komentēt, bet Šilovs nebūs,” intervijā televīzijas kanālam LTV7 apstiprināja Latvijas U-20 izlases galvenais treneris Kārlis Zirnis. Paredzams, ka trenera pirmā izvēle vārtos būs Jānis Voris no HK “Rīga”.

“Izskatīts daudz kandidātu, un cīņa par vietu sastāvā notiek joprojām: “Protams, cīņa par vietu izlasē turpinās. Uzskatu, ka mums ir gana meistarīga komanda, labi slidojam, mums ir četras – piecas spēkos līdzīgas maiņas, tāpēc cīņa par vietu sastāvā ir liela. Komanda ir arī daudz vecāka nekā iepriekšējā gadā,” uzskata Zirnis.

Arī Ziemeļamerikā spēlējošajiem sekots līdzi: “Ir bijusi iespēja vērot fragmentus no spēlēm, un man ir prieks, ka viņiem ir tāda iespēja – spēlēt Ziemeļamerikā un sevi pierādīt tajā krastā. Tomēr viņiem nekas nav garantēts, atbraucot uz izlasi. Jāstrādā būs vienalga.”

Zirnis uzslavēja šogad labi spēlējošās “Rīgas” komandas hokejistus MHL: “Treneris Raimonds Vilkoits ir padarījis ļoti labu darbu. Arī ar viņu jau otro gadu strādājam kopā un dalāmies domām par spēles zīmējumu. Čaļi ir forši, spēlē simpātisku hokeju, un tas, ka viņiem ir uzvaras garša un labs noskaņojums, ir pozitīvi.”

Iepriekšējā gadā Latvijas izlase Vācijas pilsētā Fisenē pirmās divīzijas A grupā finišēja ceturtajā vietā sešu komandu konkurencē un arī šogad spēlēs pirmajā divīzijā. Uz elites divīziju tiks grupas uzvarētāji.

Latvijas U-20 valstsvienības paplašinātais kandidātu saraksts:

vārtsargi – Bruno Brūveris, Rūdolfs Gusts Lazdiņš, Jānis Voris (visi – “Rīga”),

Saistītie raksti

aizsargi – Gustavs Bergs, Artūrs Brikmanis, Bogdans Hodass, Kārlis Krustiņš, Emīls Masteiko, Ernests Ošenieks, Rūdolfs Spilva, Miks Tumānovs, Ņikita Mateiko (visi – “Rīga”), Harijs Brants (“Acadie-Bathurst Titan”, QMJHL), Haralds Jirgens (“Wisconsin Rapids Riverkings”, USPHL), Mārtiņš Ķevlis (“Liepāja”), Patriks Ozols (“Lone Star Brahmas”, NAHL), Nauris Sējējs (“Geneve-Servette U20”, Šveice);

uzbrucēji – Raivis Ansons (“Baie-Comeau Drakkar”, QMJHL), Aleksandrs Biškins, Kārlis Bucenieks, Deniss Fjodorovs, Ričards Grīnbergs, Rihards Liģis, Gustavs Millers, Mikus Mintautišķis, Roberts Priževoits, Gļebs Prohorenkovs, Kristaps Roķis, Antons Siņegubovs, Kristaps Skrastiņš, Jānis Švanenbergs, Antons Trastašenkovs, Raimonds Mikus Vītoliņš, Patriks Zabusovs, Roberts Zalāns (visi – “Rīga”), Ričards Fomins (“Liepāja”), Viktors Jašunovs (“Sodertalje SK J20”, Zviedrija), Alberts Ķirsons (“Dusseldorfer EG U20”, Vācija), Daņila Larionovs (“Springfield Jr. Blues”, NAHL), Rūdolfs Polcs (“Val-d’Or Foreurs”, QMJHL), Nils Sējējs (“Geneve-Servette U20”, Šveice), Ralfs Jevdokimovs (Daugavpils “Dinaburga”).

LA.lv