fiba.com

Latvijas U-20 izlasei trešais smagais zaudējums 0

Latvijas U-20 basketbola izlase, kurai dažādu iemeslu dēļ nevar palīdzēt virkne potenciālo līderu, pirmdien Grieķijā Eiropas čempionāta (EČ) apakšgrupu kārtas noslēdzošajā cīņā ar rezultātu 61:89 (26:18, 12:25, 14:25, 9:21) piekāpās Lietuvai, kas pērn šajā vecuma grupā izcīnīja sudrabu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Latvijas jaunie basketbolisti apakšgrupu turnīrā trīs spēlēs cieta trīs zaudējumus, C grupā ieņemot ceturto vietu. Astotdaļfinālā latvieši tiksies ar D grupas uzvarētāju, kas noskaidrosies Spānijas un Serbijas savstarpējā mačā.

Latvijas izlases rindās ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Verners Kohs, bet ar 11 punktiem atzīmējās Renārs Birkāns, kamēr astoņus punktus iemeta Roberts Blumbergs.
Tikmēr lietuviešiem ar 17 punktiem un desmit bumbām zem groziem atzīmējās Martins Ehods.

Pirmajā ceturtdaļā Latvijas basketbolisti parādīja cienījamu pretestību, otrā ceturkšņa sākumā panākdami desmit punktu pārsvaru (28:18). Tiesa, ceturtdaļas turpinājumā lietuvieši pēc pakaļdzīšanās ieguva astoņu punktu pārsvaru, bet puslaiku uzvarēja ar rezultātu 43:38.

Otrajā puslaikā Lietuvas basketbolisti uzsāka ieņemto kursu, pēc trešās ceturtdaļas atrazdamies vadībā ar 68:52, bet ceturto ceturksni uzsākdami ar desmit bezatbildes punktiem. Cīņas turpinājumā latviešiem neizdevās ievērojami samazināt pretinieku pārsvaru, līdz ar to tika ciests zaudējums ar rezultātu 61:89.

Latvijas U-20 izlases basketbolisti ar Lietuvas vienaudžiem pirms Eiropas čempionāta tikās arī pārbaudes turnīrā Turcijā, piedzīvojot sagrāvi ar 65:99.
Sestdien turnīra pirmajā mačā Latvija ar 54:90 kapitulēja Izraēlai, bet svētdien ar 62:75 zaudēja Ukrainai.
Latvijas izlasei savainojumu un atteikumu dēļ šoreiz nevar palīdzēt deviņi spēlētāji.