Latvijas U-20 meiteņu izlase spraigā galotnē nosargā vietu elitē 0

Latvijas U-20 izlases basketbolistes ceturtdien Ungārijā Eiropas čempionāta (EČ) spēlē par 9.-16.vietu dramatiskā cīņā ar rezultātu 75:74 (28:16, 18:22, 14:14, 15:22) uzvarēja Krievijas vienaudzes, saglabājot vietu A divīzijā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Šīs spēles uzvarētājas saglabāja pierakstu Eiropas čempionāta A divīzijā, kamēr zaudētājām nāksies cīnīties par 13.vietu, jo tikai tās ieguvēja paliks labāko sabiedrībā, bet trīs vājākās komandas izkritīs uz līmeni zemāku turnīru.

Latvijas izlasē teicamu spēli aizvadīja Aleksa Gulbe, kura guva 23 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas zem groziem. Vēl Luīze Šepte un Māra Mote izcēlās ar 13 punktiem, Šeptei izcīnot arī deviņas atlēkušās bumbas, bet Nikola Ozola pievienoja 11 punktus.

Tikmēr Krievijas izlasē Viktorija Zavjalova guva 19, bet Darja Repņikova un Anastasija Zotkina pa 13 punktiem.

Latvijas basketbolistes sēli iesāka ļoti labi, pirmajā ceturtdaļā iekrājot 12 punktu pārsvaru 28:16. Turpinājumā krievietes līdz puslaika beigām atspēlēja četrus punktus, savukārt pirms pēdējās ceturtdaļas Latvija bija priekšā ar 60:52.

Tomēr spēles beigas bija ļoti saspringtas, jo 107 sekundes pirms pamatlaika beigām Krievija panāca neizšķirtu 70:70. Uz to Latvija atbildēja ar trim precīziem soda metieniem, vienu trāpot Motei, bet divus Ozolai. Tieši Ozola guva arī uzvaras grozu, 12 sekundes pirms sirēnas panākot 75:72 Latvijas labā, beigās Krievijai gūstot vien divus punktus, kas ļāva latvietēm līksmot.

Jāpiebilst, ka Latvijas un Krievijas U-20 izlašu basketbolistes savā starpā tikās jau sagatavošanās posmā, kad Aigara Neripa trenētā komanda abos mačos zaudēja (51:61 un 45:69).

Jau ziņots, ka apakšgrupu kārtā Latvijas basketbolistes izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs un ieņēma otro vietu C apakšgrupā. Latvietes turnīru sāka ar 70:62 uzvaru pār Poliju, bet tad sekoja zaudējums 51:66 pret mājiniecēm – Ungārijas spēlētājām. Savukārt grupu kārtu Latvija noslēdza ar 71:60 pārspējot Horvātiju.

Tikmēr astotdaļfinālā trešdien Latvijas jaunās basketbolistes sīvā cīņā ar 73:77 zaudēja Nīderlandei.