Latvijas U-21 futbola izlase piedzīvo sakāvi pret Ukrainas vienaudžiem 0

Latvijas U-21 futbola izlase 2015.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē pirmdien Jelgavā ļoti pārliecinoši ar 1:5 (0:3) atzina Ukrainas vienaudžu pārākumu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Līdz ar to trīs turnīra spēlēs Latvija izlase līdz šim izcīnījusi vienu uzvaru un cietusi divus zaudējumus.

Iedzinējos mājinieki nokļuva jau spēles septītajā minūtē, kad Raivo Varažinski pēc stūra sitiena izspēles pārspēja aizsargs Dmitro Rižuks. Viesi pārsvaru dubultoja 27.minūtē, kad pēc vēl viena stūra sitiena izcēlās pussargs Vitālijs Bujaļskis, bet trīs minūtes vēlāk uzbrucējs Pilips Budkivskis panāca jau 3:0 Ukrainas izlases labā.

Otrajā puslaikā pēc piecām nospēlētām minūtēm Budkivskis panāca graujošo 4:0, bet 65.minūtē vienus vārtus mājiniekiem atguva Francijas futbolists Igors Rejs, kurš dzimis Rīgā. Viņš laukumā uz maiņu devās četras minūtes pirms vārtu guvuma, bet tajā viņam acīgu piespēli ar papēdi izdarīja Artūrs Karašausks.

Ukrainas izlase gan četru vārtu pārsvaru atjaunoja pusminūti pēc Latvijas vienības precīzā raidījuma. Vēlreiz izcēlās Budkivskis, kurš tādējādi nodrošināja sev “hat-trick”.

Pirms šī mača pirmo reizi uz valsts U-21 izlasi tika izsaukts aizsargs Madis Miķelsons (“Liepājas metalurgs”), pussargs Romans Mickevičs (Jūrmalas “Spartaks”) un uzbrucējs Toms Gucs (“Liepājas metalurgs”). Mickevičs laukumā pavadīja visas 90 minūtes, bet Gucs laukumā devās uz maiņu 77.minūtē.

Iepriekšējās spēlēs saņemto brīdinājumu dēļ šajā mačā Latvijas izlasei nevarēja palīdzēt pussargi Vjačeslavs Isajevs un Roberts Savaļnieks. Tāpat uz vienību šoreiz nebija izsaukts aizsargs Reinis Flaksis un pussargs Artjoms Loginovs, savukārt slavenā Ukrainas kluba Kijevas “Dinamo” sistēmā spēlējošais aizsargs Vitālijs Jagodinskis izpelnījies izsaukumu uz Latvijas pieaugušo izlasi.

Tikmēr izlasē atkal iekļuva Rejs, kurš šajā mačā guva savus pirmos vārtus valstsvienībā. Komandai palīdzēja arī uzbrucējs Karašausks, kurš 10.septembrī Latvijas pieaugušo izlases rindās piedalījās izbraukuma mačā pret spēcīgo Grieķiju.