×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Latvijas ūdeņos naftu neatrod

Ivara Ciša ilustrācijaIvara Ciša ilustrācija

Vakar SIA “Balin Energy” pārstāvis apstiprināja – uzņēmuma Baltijas jūrā Latvijas teritoriālajos ūdeņos E23 licences laukumā dažus kilometrus no Zviedrijas robežas pasūtītie ogļūdeņražu meklēšanas darbi beigušies neveiksmīgi – nafta zemes iegulās pusotra kilometra dziļumā nav atrasta.

 

SIA “Balin Energy” oficiālu paziņojumu plašsaziņas līdzekļiem solīja pirmdien. Iemesls – informācija par naftas ieguvi ir jutīga, tāpēc pirms sestdien notiekošajām pašvaldību vēlēšanām iespējamo spekulāciju dēļ tā nav publicējama.

“Latvijas Avīzē” agrāk stāstījām par “Diamond Offshore” darbinieku darbošanos uz “Ocean Nomad” platformas kopš šā gada 9. maija. Kā atzīst Ekonomikas ministrijas eksperts Raimonds Vite, urbums veikts pēc seismiskās izpētes vienā no visperspektīvākajām vietām, tāpēc šajā licencēšanas laukumā jauna urbuma, visticamāk, nebūs. Latvijas valsts naftas meklēšanā naudu neieguldīja, bet “Balin Energy” izdevumi sasniedza vairākus desmitus miljonu latu. Ekonomikas ministrija, norādot uz vienošanos ar “Balin Energy”, pagaidām informāciju par naftas izpētes darbiem nesniedz.

Ekonomikas ministrija naftas meklēšanai Baltijas jūrā ir izsniegusi vēl trīs licences, tostarp viena stāsies spēkā pēc Latvijas–Lietuvas jūras robežas apstiprināšanas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+