Sports

Latvijas ūdenspolo izlasē – peldētāji, basketbolisti, cīņas pārstāvji 16

publicitātes foto

Latvijas ūdenspolo valstsvienība pirmo reizi tās pastāvēšanas vēsturē startēs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, kur no 6. līdz 8. februārim tiksies ar Maltas, Francijas un Nīderlandes komandām, informē Latvijas Peldēšanas federācija.

“Mums šīs būs grūtas, līdz šim atbildīgākās spēles. Esam gatavojušies mačiem, tomēr apzināmies, ka būs jācīnās pret valstsvienībām ar vairāku desmitu gadu pieredzi ūdenspolo. Mums pagaidām tādas nav. Spēlējot ar krietni pieredzējušākiem pretiniekiem, vēlamies panākt ātrāku mūsu komandas un arī ūdenspolo sporta attīstību Latvijā, kā arī izraisīt jauniešu interesi par šo spēli. Novēliet izturību, veiksmi un turiet īkšķus par mūsu komandu!” citēts izlases kapteinis Reinis Pavārs.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēs 13 spēlētāji, kas pirms savu ūdenspolo gaitu uzsākšanas trenējas dažādos citos sporta veidos, pārsvarā peldēšanā. Ir arī daudzcīņnieki, basketbolisti un pat brīvās cīņas pārstāvji, kam arī ir sava loma un nozīme ūdenspolo spēlē. Ģeogrāfiski sportisti nāk no dažādām Latvijas vietām – no Rīgas, Jūrmalas, Ogres un Rēzeknes. Komandas vidējais vecums ir 28 gadi, tomēr izlases pamatsastāvā jau spēlē arī daži ļoti perspektīvi un spēcīgi jaunieši. Izlasi vada divi treneri – Aivars Kalnakārklis, Latvijas ūdenspolists 1950.-tajos un 1960.-tajos gados, kā arī Moldovas izlases vārtsargs Sandu Gisca, kas šobrīd mācās Stokholmas Ekonomikas augstskolā Rīgā un arī trenē Latvijas sportistus.

LA.lv