Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
5. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas ugunsdzēsības 150 gadu jubilejai velta sudraba kolekcijas monētu

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Eiro sudraba kolekcijas monēta “Ugunsdzēsībai Latvijā 150” izlaišanas pasākums norisināsies ceturtdien, 7. maijā, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, informē Latvijas Bankā.

Latvijā pirmā pilsētas ugunsdzēsēju komanda radās 1845. gadā Dinaburgā (tagad – Daugavpils). Rīgā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība sāka veidoties 1864. gadā, un 1865. gada 17. maijā tās komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku Aleksandra ielā (tagad Brīvības iela) Rīgā.

Arī citur Latvijā arvien jaunas komandas ķērās pie “sarkanā gaiļa” apkarošanas, un pirms 2. pasaules kara te rosījās jau vairāk nekā 200 ugunsdzēsēju komandu. Nozīmīga bijusi Latvijas ugunsdzēsības transporta un ekipējuma attīstība no rokas un tvaika sūkņiem, zirgu ekipāžām līdz lieljaudas automobiļiem. Tagad Latvijā izveidots starptautiskiem standartiem atbilstošs ugunsdzēsības un glābšanas dienests, tradicionālo darbību paplašinot ar civilās aizsardzības un glābšanas funkcijām.

Latvijas ugunsdzēsības 150 gadu jubilejai veltītā eiro kolekcijas monēta godina ugunsdzēsēju un glābēju profesionalitāti un ikdienas varoņdarbus sabiedrības labā.

Pasākumā piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Normunds Plēgermanis, Latvijas Bankas valdes loceklis un Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms, kā arī monētas grafiskā dizaina autors Henrihs Vorkals.

Pasākuma laikā monētas būs iespējams fotografēt un filmēt, kā arī būs pieejama plašāka informācija. Latvijas Bankas kasēs (https://monetas.bank.lv/iegade) un citās monētu tirdzniecības vietās sudraba kolekcijas monēta “Ugunsdzēsībai Latvijā 150” nonāks piektdien, 8. maijā.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+