×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas ugunsdzēsības 150 gadu jubilejai velta sudraba kolekcijas monētu

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Eiro sudraba kolekcijas monēta “Ugunsdzēsībai Latvijā 150” izlaišanas pasākums norisināsies ceturtdien, 7. maijā, Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, informē Latvijas Bankā.

Latvijā pirmā pilsētas ugunsdzēsēju komanda radās 1845. gadā Dinaburgā (tagad – Daugavpils). Rīgā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība sāka veidoties 1864. gadā, un 1865. gada 17. maijā tās komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku Aleksandra ielā (tagad Brīvības iela) Rīgā.

Arī citur Latvijā arvien jaunas komandas ķērās pie “sarkanā gaiļa” apkarošanas, un pirms 2. pasaules kara te rosījās jau vairāk nekā 200 ugunsdzēsēju komandu. Nozīmīga bijusi Latvijas ugunsdzēsības transporta un ekipējuma attīstība no rokas un tvaika sūkņiem, zirgu ekipāžām līdz lieljaudas automobiļiem. Tagad Latvijā izveidots starptautiskiem standartiem atbilstošs ugunsdzēsības un glābšanas dienests, tradicionālo darbību paplašinot ar civilās aizsardzības un glābšanas funkcijām.

Latvijas ugunsdzēsības 150 gadu jubilejai veltītā eiro kolekcijas monēta godina ugunsdzēsēju un glābēju profesionalitāti un ikdienas varoņdarbus sabiedrības labā.

Pasākumā piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Normunds Plēgermanis, Latvijas Bankas valdes loceklis un Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms, kā arī monētas grafiskā dizaina autors Henrihs Vorkals.

Pasākuma laikā monētas būs iespējams fotografēt un filmēt, kā arī būs pieejama plašāka informācija. Latvijas Bankas kasēs (https://monetas.bank.lv/iegade) un citās monētu tirdzniecības vietās sudraba kolekcijas monēta “Ugunsdzēsībai Latvijā 150” nonāks piektdien, 8. maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+