×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2014
Drukāt

Latvijas un Austrijas prezidenti apspriež drošību Eiropā un Ukrainas krīzi (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no labās) un Austrijas prezidents Heincs Fišers preses konferences laikā Melngalvju namā.

Ukrainai ir pilnas tiesības darīt visu, lai saglabātu savu valsti un savu neatkarību, bet tajā pašā laikā Latvija kopā ar Eiropas Savienību (ES) darīs visu, lai atgrieztu šīs karojošas puses pie sarunu galda, žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš, komentējot aktuālos notikumus Ukrainā.

Bērziņš šodien tikšanās laikā ar Austrijas prezidentu Heincu Fišeru apsprieda “Eiropas drošības arhitektūras izmaiņas, kuras notikušas pēdējā nepilna pusgada laikā”. Latvijas prezidents norādīja – viņi ar Fišeru bija vienisprātis, ka pagājušajā nedēļā parakstītie ES asociācijas līgumi ar Ukrainu, Gruziju un Moldovu dos spēcīgu impulsu šo valstu ekonomisko reformu virzībā un pilsoniskas sabiedrības veidošanā.

Taujāts par aktuālajiem notikumiem Ukrainā, Bērziņš pauda, ka diemžēl šis konflikts kļūst “tīri militārs”. “Skaidrs ir viens, tās ir Ukrainas tiesības – darīt visu, lai saglabātu savu valsti, savu neatkarību,” akcentēja Latvijas prezidents piebilstot, ka tiks darīts viss, lai atgrieztu konfliktā iesaistītās puses pie sarunu galda. Arī Fišers uzsvēra sarunu nozīmi un miermīlīgu situācijas risinājumu kā galveno mērķi.

Latvijas un Austrijas prezidenti apsprieda arī ES jautājumus, kas saistās ar enerģētikas drošību, kā arī jautājumu saistībā ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina neseno vizīti Austrijā. Tomēr Latvijas nostāja ir skaidra, mūsu interesēs ir Polijas-Baltijas gāzes savienojums, piebilda Bērziņš.

Jau ziņots, ka šodien divu dienu oficiālā vizītē Latvijā ieradies Austrijas prezidents Heincs Fišers ar kundzi Margitu Fišeri.

Kā ziņots, Ukrainas prezidents Petro Porošenko izlēmis nepagarināt uguns pārtraukšanas termiņu un atsākt uzbrukumu Krievijas atbalstītajiem separātistiem, kas darbojas valsts austrumdaļā.

“Pēc situācijas izvērtēšanas kā bruņoto spēku virspavēlnieks esmu izlēmis nepagarināt vienpusējo uguns pārtraukšanu,” vēlu pirmdienas vakarā uzrunājot pilsoņus, paziņoja Porošenko. “Mēs uzbruksim.”

Tomēr vienlaikus prezidents uzsvēra, ka Kijeva nav pilnībā atmetusi savu miera plānu. “Mēs pat esam gatavi jebkurā brīdī atgriezties pie uguns pārtraukšanas, kad redzēsim, ka visas puses piekrīt īstenot svarīgākos miera plāna punktus,” norādīja Porošenko.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Drošība un stabilitāte uzlabosies eiropā tikai tad, kad katra eiropas ķeizarvalsts neauzskatīs sevi par izredzētiem, kuriem nav jārēķinas ar citu eiropas valstu domām. Vai Austrijas valdībai bija jāslēdz ar Krieviju par gāzes piegādi un galvenais par gāzes vadu nodošanu Krievijas īpašumā? Eiropas komisijā ir izstrādāts dokuments par gāzes piegādes diversifikāciju un Krievijas monopola mazināšanu, kas nozīmē gāzes piegādi atdalā no gāzes vadiem. Tas ir nepieciešams, lai mazinātu Krievijas ietekmi uz gāzes piegādi. Austrija visam tam uzliek lielu “nikolaju” un šodien skalo politiski smadzenes Latvijai. PAr kādu eiropas vienotu politiku mēs šodien varam runāt. Tas viss velk uz eiropas savienības iziršanu, ko jāatzīst Krievija ļoti veiksmīgi reālizē gan ar piolitiskiem trikiem gan biezām “aploksnēm” politkāņiem. KAut kas tāds veidojas arī Latvijā, jo tuvojas 2017.g.

Draugiem Facebook Twitter Google+