×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Latvijas un Čehijas kultūras ministri novērtē Bauskas pils restaurācijā paveikto

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 3. septembrī, Čehijas Republikas kultūras ministrs Daniels Hermans un Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde novērtēja čehu restauratoru 20 gadu ilgā darba rezultātus Bauskas pilī, informē ministrijā.

Bauskas pils muzejā tā direktors Māris Skanis un čehu restaurators Milošs Gavenda kultūras ministrus iepazīstināja ar Čehijas Nacionālā muzeja sagatavoto izstādi “Kārlis IV – Čehijas karalis un Romas ķeizars”, tika prezentēta arī grāmata par čehu restauratoru 20 gadu nozīmīgo darbu Latvijā, īpaši Bauskas pils restaurācijā paveikto.

Pēc prezentācijas apskatot pili, abi ministri un partneri savās uzrunās pauda gandarījumu par Latvijas un Čehijas sadarbību.

Čehu restaurators Milošs Gavenda ir Bauskas pils restaurācijas darbu vadītājs kopš 1996. gada, kad darbi tika uzsākti. Kopš 1999. gada muzejs sadarbojas arī ar čehu arhitektiem Miloslavu Hanzlu un Vāclavu Girsu.

Čehijas speciālistiem ir vislielākā pieredze sgrafito apmetumu izpētē un aprūpē, tādēļ sadarbība 20 gadu laikā likumsakarīgi attīstījusies, un Bauskā veikti konservācijas darbi Livonijas ordeņa Bauskas cietokšņa drupās, kā arī fasāžu un interjeru restaurācijas un rekonstrukcijas darbi Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru dinastijas Bauskas rezidencē.

Ilgstošās sadarbības rezultātā čehu restauratoru ieguldījums kultūras mantojuma saglabāšanā vērojams arī citur Latvijā – Rundāles pilī, Raunā, Cēsīs, Rīgā un Tērvetē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+