Sports
Basketbols

Latvijas un Igaunijas basketbola līgā arvien skaidrākas aprises0


Valdis Voins
Valdis Voins
Foto: LETA

Latvijas un Igaunijas apvienotajā vīriešu basketbola līgā čempions tiks noskaidrots “Final Four” sacensībās, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins.

Jau ziņots, ka jūnijā tika panākta principiāla vienošanās par apvienotās Latvijas un Igaunijas vīriešu basketbola līgas izveidi. Šobrīd ir nokārtotas praktiski visas formalitātes un tuvākajā laikā līga tiks izziņota oficiāli.

“Pamatlietas šobrīd mums ir sakārtotas,” aģentūrai LETA pastāstīja Voins. “Šobrīd ir noskaidrojies, ka turnīrā varētu piedalīties 15 komandas, jo viena Igaunijas vienība ir uz jautājuma zīmes. Tas gan šobrīd vēl nav galīgais komandu skaits, taču turnīra izspēles kārtība, datumi un citas lietas principā ir abpusēji saskaņotas.”

Pagaidām iecerētais paredz, ka regulārajā čempionātā tiks aizvadīti divi apļi, katrai vienībai nospēlējot 30 mačus, ja pieteiksies 16 komandas, bet izslēgšanas sacensībās iekļūs astoņas labākās.

Līdzīgi kā apvienotajā Latvijas un Igaunijas sieviešu līgā arī vīriešu turnīrā ar “Final Four” palīdzību tiks noteikts čempions, bet pēc tam norisināsies atsevišķas izslēgšanas sacensības katrā valstī, ņemot vērā regulārā čempionāta rezultātus.

“Domāju, ka palicis ir pavisam īss laiks, līdz Latvijas un Igaunijas apvienotā līga tiks izziņota oficiāli. Tikko noslēdzām valdes sēdi, kur vērtējām komandas. Tajā skaitā arī Valmieras jauno klubu, kura pārstāvji prezentēja savu nākotnes vīziju,” sacīja Voins.

LBS prezidents arī atklāja, ka līgas direktors Edgars Bērziņš vēl precizēs atsevišķas lietas nolikumā un drīzumā būs paziņojums par jaunās līgas izveidi.

Šogad par Latvijas čempioniem pirmo reizi kopš 2014.gada kļuva “Ventspils” basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pieveica pagājušās sezonas čempioni “VEF Rīga”. Savukārt Igaunijā triumfēja Tallinas “Kalev”/”Cramo”, kas finālsērijā ar 4-0 guva virsroku pār “Tartu Universitāti”.

LA.lv