×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Latvijas un Krievijas robežjoslas stiprināšanai vajag 15 miljonus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas un Krievijas robežjoslas iekārtošanai nepieciešami 14,88 miljoni eiro, aprēķinājusi Iekšlietu ministrija (IeM).

Valdība trešdien, 19.novembrī, aiz slēgtām durvīm skatīs IeM sagatavoto informatīvo ziņojumu par robežas iekārtošanai nepieciešamo papildu finansējumu.

IeM uzsver, ka šobrīd valsts robežpārbaudei un robežuzraudzībai paredzēto tehnisko līdzekļu izmantošana ir būtiski ierobežota. Robežsargu norīkojumu pārvietošanos apgrūtina valsts robežas joslas sarežģītais apvidus, tostarp pārmitrinātas teritorijas, grāvji, pa kuru ar kvadricikliem vai sniega motocikliem nav iespējams pārvietoties, vai tas iespējams tikai sausajā gada laikā.

Arī kopš valsts robežas apsardzības uzsākšanas pašu robežsargu spēkiem izbūvētās takas un laipas ir tikai iespējamie primitīvie un īstermiņa risinājumi kājnieku patruļas pārvietošanās nodrošināšanai. Turklāt takas un laipas pavasara plūdu laikā tiek pārpludinātas vai pilnībā sagrautas. Tādi posmi kopā veido aptuveni 30% no Latvijas un Krievijas valsts robežas.

Savukārt purvains apvidus, pa kuru nav iespējama pārvietošanās bez specializētiem transportlīdzekļiem, kādus aizvien biežāk izmanto likumpārkāpēji, visa gada garumā, sastāda aptuveni 7% no robežas. Šo problēmu novēršana iespējama tikai, izbūvējot atbilstošas slodzes un konstrukcijas koka laipas, norāda ministrija.

Būvprojekta īstenošana nodrošinās Eiropas Savienības ārējās robežas neaizskaramību, kā arī kontrabandas un nelegālās migrācijas ierobežošanu, kas savukārt kopumā veido arī Latvijas ekonomisko stabilitāti, uzskata IeM.

Jautājumu par papildu finansējuma Latvijas un Krievijas valsts robežjoslas iekārtošanai 14 886 305 eiro apmērā, tostarp 2017.gadā – 9 227 196 eiro, 2018.gadā – 2 034 442 eiro un 2019.gadā – 3 624 667 eiro apmērā paredzēts skatīt kopā ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu jauno politikas iniciatīvu pieteikumiem likumprojekta “Par valsts budžetu 2017.gadam” un likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019.gadam” sagatavošanas un izskatīšanas procesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+