×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Latvijas un Somijas prezidenti pārrunā drošības jautājumus (1)

Oficiālā sagaidīšanas ceremonija Somijas Republikas prezidenta pilī.Oficiālā sagaidīšanas ceremonija Somijas Republikas prezidenta pilī.

Valsts prezidenta kanceleja.

Latvijas un Somijas divpusējo attiecību stiprināšana, drošības politika un Eiropas Savienības aktuālie jautājumi, tajā skaitā migrācija un enerģētika bija galvenie sarunu temati Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Somijas prezidenta Sauli Nīnistes tikšanās laikā otrdien Helsinkos, vēsta prezidenta kanceleja.

Vējonis uzsvēra, ka mūsdienu drošības izaicinājumi, aizvien pieaugošās bažas par drošības situāciju Baltijas valstīs un spriedze starp Krieviju un Rietumiem, prasa stingru Eiropas Savienības un NATO sadarbību. Viņš sacīja, ka, lai arī Somija nav NATO dalībvalsts, tomēr pastāv daudzas iespējas, kā veidot ciešāku sadarbību, – pirmkārt, pašai Somijai ciešāk strādājot ar NATO, kā arī stiprinot dažādus reģionālos sadarbības formātus, daloties ar zināšanām un piedaloties kopīgās mācībās.

“Ļoti svarīgi, ka Somija, kā arī Zviedrija piedalījās Varšavas samitā kā NATO partnervalstis. Tas ir tikai sākums ciešākai drošības sadarbībai,” teica Raimonds Vējonis.

Tikšanās laikā Latvijas un Somijas prezidenti pārrunāja arī citus aktuālus jautājumus – attiecības ar Krieviju, enerģētikas un transporta infrastruktūras attīstību, kā arī Latvijas un Somijas divpusējās ekonomiskās attiecības.

“Somija tradicionāli ir viena no lielākajām Latvijas ekonomiskās sadarbības partnerēm, ar kuru nākotnē vēlamies attīstīt vēl ciešāku ekonomisko sadarbību, tostarp piesaistot Somijas investīcijas ražošanā un citās nozarēs ar augstu pievienoto vērtību,” sacīja Vējonis.

Tāpat valstu vadītāji pārrunāja reģionālās infrastruktūras projektus un Baltijas jūras reģiona valstu paveikto vides, īpaši Baltijas jūras, sakopšanā, kur veiksmīga sadarbība sākās jau 90. gados.

Darba vizītes ietvaros Somijā Valsts prezidentam Raimondam Vējonim plānota arī tikšanās ar Somijas Republikas ārlietu ministru – premjerministra vietnieku Timo Soini, uzņēmuma „ Pöyry PLC” un “Blominmäki” pazemes ūdens attīrīšanas iekārtu apmeklējums, kā arī tikšanās ar latviešu kopienas pārstāvjiem Somijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. apsveicu ar algas pielikumu, prezidenta kungs!

Draugiem Facebook Twitter Google+