Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
9. marts, 2015
Drukāt

Latvijas Universitāte izsludina rektora amata vēlēšanas

Foto - LETAFoto - LETA

Ieeja Latvijas Universitātes ēkā

Latvijas Universitāte (LU) izsludina rektora amata vēlēšanas, un kandidātus pieteikšana notiek līdz 17. aprīlim plkst. 12.00. Rektora vēlēšanas notiks 4. jūnijā, informē LU.

LU rektors kopš 2007. gada ir profesors Mārcis Auziņš, kurš šajā amatā ir ievēlēts divus termiņus pēc kārtas. Saskaņā ar LU Satversmi, rektoru šajā amatā var ievēlēt ne vairāk kā divas reizes pēc kārtas. Rektoru amatā uz četriem gadiem ievēl Satversmes sapulce. Rektoru pēc Izglītības un zinātnes ministra ieteikuma apstiprina Ministru kabinets (MK) un viņš amata pienākumus sāk pildīt pēc apstiprināšanas MK. 

Rektora amata pretendentus var izvirzīt LU fakultātes, LU institūti LU aģentūras, Senāts, Studentu padome, ne mazāk kā 100 LU akadēmiskā personāla pārstāvji vai arī pats pretendents, ja to rakstiski atbalsta ne mazāk kā 100 LU akadēmiskā personāla pārstāvji.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+