Latvijā
Veselam

LU izveido Ziemeļeiropā pirmo Ājurvēdas tālākizglītības programmu 0

Foto – Shutterstock.com

Latvijas Universitāte (LU) ir izveidojusi Ziemeļeiropā pirmo Ājurvēdas profesionālās pilnveides izglītības programmu latviešu un angļu valodā, kurā jau februārī plānots uzņemt pirmos studentus. Tālākizglītības programmas vadītājs ir viens no Latvijas vadošajiem endokrinologiem prof. Valdis Pīrāgs un tā tiks īstenota sadarbībā ar vienu no lielākajiem Ājurvēdas izglītības un pētniecības institūtiem Indijā.

“Ājurvēdas profesionālās programmas izveidošana ir nākamais solis veselības aprūpē strādājošo pasaules uztveres un profesionālo zināšanu paplašināšanā, sekojot Pasaules Veselības organizācijas 2009. gada rezolūcijai par nepieciešamību integrēt tradicionālo medicīnu pasaules valstu veselības aprūpē, izveidojot jaunas izglītības, akreditācijas vai licenzēšanas sistēmas. Izglītojot Rietumu medicīnas speciālistus un sabiedrību par komplementārajām ārstniecības metodēm, tiek iegūta dziļāka izpratne un mazināti nevajadzīgi aizspriedumi,” uzsver prof. V.Pīrāgs.

LU un Arya Vaidya Chikitsalayam Clinic & Research Institute (AVP), kas ir viens no lielākajiem Ājurvēdas terapijas un pētniecības institūtiem Dienvidindijā, ir jau parakstījuši nodomu protokolu par sadarbību un kopīgi izstrādājuši Ājurvēdas izglītības pamatkursu 160 stundu apjomā, kas paredz nopietnu un padziļinātu Ājurvēdas vēstures, filozofijas, kā arī fizioloģijas, patoloģijas un farmakoloģijas apgūšanu. Būtiska nozīme studiju programmā tiks pievērsta Ājurvēdas terapijai, ieskatu apgūstot praktiskās nodarbībās, ko pēc studiju kursa beigām būs iespēja padziļināti apgūt Indijā.

Programma ir paredzēta visām ārstniecības personām ar augstāko izglītību, kā arī fizioterapeitiem, ergoterapeitiem, uztura speciālistiem, farmaceitiem un farmakologiem, personām ar bakalaura vai maģistra grādu uzturzinātnē, farmācijā, farmakoloģijā un bioloģijā, kas vēlas turpināt papildināt profesionālās zināšanas. Studiju kursu nodrošinās pieredzējuši LU un sertificēti AVP mācībspēki no Indijas.
Nodarbības notiks piektdienu pēcpusdienās un sestdienās, studiju kursa maksa ir 950 eiro.

Saistītie raksti
LA.lv