Mobilā versija
+19.3°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
19. maijs, 2015
Drukāt

Latvijas Universitāte ieguvusi augstu novērtējumu “QS Top Universities Stars” reitingā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes ēka.

Reitingu sistēma “QS Top Universities Stars” (QS Stars) publiskojusi universitāšu padziļināto vērtējumu piecu zvaigžņu sistēmā, tajā izvērtēts augstskolas sniegums noteiktās pamata kategorijās un katra sīkāk vairākās apakškategorijās. Latvijas Universitātes kopējais vērtējums ir četras zvaigznes.

Kā informē LU, tās sniegums izvērtēts septiņās pamatkategorijās: studiju darbs – piecās, nodarbinātība – četrās, pētniecība – trīs, starptautiskā orientācija – piecās, iespējas – piecās, inovācija – piecās, iekļautība – četrās, ekspertjoma – divās. Padziļinātā snieguma analīze veikta laikposmā no 1014. gada augusta līdz rezultātu publicēšanai 2015. gada aprīlī.

Ar četrām zvaigznēm, līdzīgi kā LU, ir novērtētas vairākas Eiropā cienījamas universitātes, tostarp Ljēžas Universitāte Beļģijā, Koimbras Universitāte Portugālē un Alkala Universitāte Spānijā. LU ir apsteigusi gan kaimiņvalsts Lietuvas Viļņas Ģediminas Tehnisko Universitāti (trīs zvaigznes), gan Vītauta Magnusa Universitāti (divas zvaigznes).

Kopējais punktu skaits, ko iespējams iegūt izvērtējumā, ir 1000. Universitātēm, kas ieguvušas 5+ vērtējumu, minimālais punktu skaits ir 900, ar piecām zvaigznēm novērtētajām – 700 punkti, savukārt LU un pārējās universitātes, kas novērtētas ar atzīmi četri, minimālais punktu skaits ir 550. LU kopvērtējumā pietrūka 78 punktu, lai tā tiktu novērtēta ar piecām zvaigznēm.

Studiju darba jomā LU guvusi augstāko novērtējumu tādā kategorijā kā studentu apmierinātība kopumā un apmierinātība ar mācību darbu. Nodarbinātības jomā LU saņēmusi maksimālo punktu skaitu apakškategorijā “Absolventu nodarbinātības rādītāji”.

Savukārt pētniecības jomā maksimālais punktu skaits saņemts apakškategorijā “Produktīvi akadēmiskie eksperti”, kas atspoguļo fakultāšu pārstāvju īpatsvaru, kuri ir starptautiski atpazīstami savas jomas eksperti. Pamatojoties uz rādītāju analīzi, sevišķi izcelta ķīmijas zinātne kā viena no LU ekspertjomām.

Starptautiskās orientācijas jomā LU saņēmusi maksimālu iespējamo vērtējumu vairākās apakškategorijās, tostarp “Starptautiskā sadarbība pētniecībā”, “Starptautiskā daudzveidība”, kas atspoguļo to valstu daudzveidību, kuru pilsoņi studē LU, kā arī apmaiņas studenti LU (ienākošie un izejošie). Izvērtējot iespējas LU, atzinīgi novērtētas sporta iespējas, IT infrastruktūra un bibliotēku piedāvātās iespējas.

Inovāciju jomā LU guvusi visaugstāko novērtējumu visos trijos apakškritērijos. Vērtējot iekļaušanās iespējas, visaugstāk novērtētas LU studentu iespējas saņemt stipendijas.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+