×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Latvijas Universitātes profesorei pasniedz Spānijas ordeni

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ordeni profesorei Allai Placinskai pasniedza Spānijas vēstniece Latvijā Marija Konsuela Femenija Gvardiola.

Piektdien, 16. maijā, Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes (LU HZF) Romānistikas nodaļas Ibēristikas studiju katedras vadītājai asoc. prof. Allai Placinskai svinīgi pasniegts Spānijas Ārlietu ministrijas piešķirtais “Izabellas katolietes ordenis” (Orden de Isabel la Católica – par izcilu ieguldījumu starpvalstu attiecību veicināšanā un draudzīgu attiecību stiprināšanā valstu starpā, informē Latvijas Universitāte.

Svinīgais pasākums notika Spānijas vēstniecībā, un ordeni pasniedza Spānijas vēstniece Latvijā Marija Konsuela Femenija Gvardiola). Pasākumā piedalījās un A. Placinsku sveica arī LU rektors prof. Mārcis Auziņš, HZF dekāne prof. Ilze Rūmniece, izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete, kā arī daudzi citi.

Izabellas Katolietes ordenis

Ordenim ir sena vēsture, to iedibināja Spānijas karalis Ferdinands VII 1815. gadā, un tā patrons ir Spānijas karalis. Apliecinājumu par šī ordeņa piešķiršanu paraksta Spānijas karalis un Spānijas ārlietu ministrs. Asoc. prof. Allai Placinskai piešķirts 4. pakāpes ordenis (pavisam ir deviņas). 2009. gadā 1. pakāpes ordenis tika piešķirts toreizējam valsts prezidentam Valdim Zatleram.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+