Ekonomika
Bizness

Latvijas uzņēmēji ASV tīklos 0

Foto – Lita Krone/LETA

Čikāgā notiek ekonomikas konference “Spotlight Latvia”, kurā pārstāvēti  vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumu un pulcēsies vairāk nekā 200 ASV un Latvijas uzņēmēji.

“Konferencē Latvijas kompānijām vārda tiešā nozīmē tiek piedāvāta skatuve, lai uz tās ASV uzņēmēju auditorijai parādītu viņu radītos produktus un pakalpojumus,” skaidro konferences rīcības komitejas priekšsēdis, Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs. “Mēs arī vēlamies, lai Latvijas valdības amatpersonas un uzņēmumu pārstāvji izskaidro, kādēļ Latvija ir laba vieta ASV investīcijām un sadarbībai biznesa jomā,” viņš norāda. Latvijas valdību pārstāv Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Amerikāņus interesē Latvijas piedāvājums, “LA” norāda Ilze Garoza, Amerikas latviešu apvienības (ALA) projektu lietvede, jo starp reģistrētiem konferences dalībniekiem ir ASV kompānijas “Walgreens”, “Amazon”, “Oshkosh Corporation”, “Jewel/Osco”, “Uline”, “Deutsche Bank”, “HSBC”, “OCA Ventures”, “Amsted Rail” un citas.

“Mēs izplatām un pārdodam savus produktus tikai Ziemeļamerikā, bet iegādājamies produktus globāli un vienmēr raugāmies pēc augstas kvalitātes un zemu izmaksu ražošanas partneriem pasaulē. Mēs ļoti maz zinām par Latviju un priecāsimies par iespēju vairāk uzzināt šajā konferencē,” bilst “Uline” kompānijas vadītājs Frics Noišels.

“Biznesa tendences sliecas par labu Baltijas valstīm, jo īpaši Latvijai, un mēs ar nepacietību gaidām iespēju “Spotlight Latvia” konferencē uzzināt vairāk par investīciju iespējām tajā,” savas gaidas atklāj “Universal Forest Products” uzņēmuma viceprezidents Diks Gotjērs.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvniecības vadītājs ASV Toms Zvidriņš informē, ka vairāki Latvijas lielie uzņēmumi jau ir atraduši savu vietu ASV tirgū: “Veiksmīgi tiek eksportēti produkti ar augstu pievienoto vērtību – elektroniskās iekārtas, medicīniskās iekārtas, farmācijas produkti, optiskās šķiedras un mēbeles.”

Rīt ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens dosies vizītē uz Silīcija ieleju ASV Kalifornijas štatā. “Šogad paralēli likumdošanas pilnveidošanai daudz strādājam pie Latvijas “start-up” vides popularizēšanas jeb mārketinga. Šogad kopā ar jaunuzņēmumiem un tos pārstāvošo asociāciju dodamies vizītēs uz stratēģiski svarīgām vietām “start-up” globālajā kartē – septembrī apmeklējām Izraēlu, savukārt Silīcija ielejā plānojam pārrunāt iespējas, kā labāk palīdzēt Latvijas jaunuzņēmumiem integrēties augstākās līgas investoru vidē,” pirms vizītes pavēstīja ministrs. Silīcija ielejā ministrs ar pavadošo Latvijas uzņēmēju delegāciju plāno apmeklēt vairākas jaunuzņēmumu koprades telpas Sanfrancisko, tostarp arī ziemeļvalstu inovāciju māju.

Tāpat ministrs piedalīsies “start-up” kopienas tehnoloģiju pasākuma “TechChill” organizētajā tīklošanās pasākumā “TechChill Origin Stories”, kurā tiksies Latvijas uzņēmēju delegācijas pārstāvji ar potenciālajiem ASV investoriem, akseleratoru un “start-up” pārstāvjiem u. c. Savukārt sestdien, 28. oktobrī, Silīcija ielejā ekonomikas ministrs piedalīsies Baltijas valstu “start-up” uzņēmēju tīklošanās pasākumā.

LA.lv