×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. marts, 2015
Drukāt

Latvijas uzņēmējiem būs pieejams EIB aizdevums 200 miljonu eiro apmērā (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Finanšu ministrs Jānis Reirs (no kreisās) un Eiropas Investīciju bankas viceprezidents Pims van Balekoms paraksta vienošanos, kas paredz 200 miljonu eiro aizdevumu Latvijai.

Šodien finanšu ministrs Jānis Reirs (V) un Eiropas Investīciju bankas (EIB) viceprezidents Pims van Balekoms parakstīja vienošanos par 200 miljonu eiro aizdevumu investīciju atbalstam.

Finansējums piešķirts, lai atbalstītu investīcijas enerģētikā, ilgtspējīgā transporta infrastruktūrā, kā arī citās jomās, un pirmo reizi arī lauku attīstībā. Aizdevuma līgums palīdzēs Latvijai veiksmīgi apgūt ES fondus 2014.-2020. gadā.

Pims van Balekoms norādīja, ka, atbalstot svarīgas investīcijas, EIB pastiprina savus centienus uzlabot Latvijas ekonomikas konkurētspēju un veicināt Latvijai piešķirto ES fondu līdzekļu efektīvu izlietojumu.

“Ilgtspējīga ekonomikas izaugsme un labāka dzīves kvalitāte Latvijas iedzīvotājiem ir svarīgi jautājumi, tāpēc mēs uzturam teicamu sadarbību ar Latvijas iestādēm un apvienojam spēkus ar Eiropas Komisiju, lai atbalstītu lielu skaitu projektu, kas dod ieguldījumu šajās jomās,” sacīja EIB viceprezidents.

Savukārt Reirs sacīja, ka EIB atbalsts ieguldījumiem tādās Latvijas tautsaimniecībai būtiskās jomās kā enerģētika un transporta infrastruktūra ir nozīmīgs papildinājums ES fondu līdzekļiem jaunajā plānošanas periodā.

“Aizdevums ir EIB un Latvijas stabilas sadarbības turpinājums. Jau kopš 1997.gada Latvija ir veiksmīgi sadarbojusies ar EIB vairākos mūsu valstij svarīgos projektos. Tas noteikti ir būtisks atbalsts Latvijas ekonomikas izaugsmei, kas ļāvis mums kļūt konkurētspējīgākiem. Šī sadarbība mums būs ļoti nozīmīga arī turpmāk,” uzsvēra finanšu ministrs.

Aizdevums 200 miljonu eiro apmērā būs pieejams tādiem projektiem, kas īstenoti Latvijas darbības programmās “Izaugsme un nodarbinātība” un “Lauku attīstība” 2014.-2020.gada Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā. Bankas aizdevums ļaus piesaistīt finanšu resursus valsts budžeta līdzfinansējuma nodrošināšanai ES fondu projektiem. Ar aizdevumu galvenokārt atbalstīs projektus zinātnē, izglītībā un informācijas tehnoloģiju nozarē. No šī aizdevuma finansēs arī Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu projektus, projektus klimata pārmaiņu mazināšanai un nodarbinātības programmas. EIB arī veicinās Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikāciju un Rīgas tramvaju infrastruktūras modernizēšanu.

Savukārt galvenie Lauku attīstības plāna mērķi ir investīcijas, kas tiks virzītas tā, lai palielinātu ekonomiski aktīvo un uz tirgu orientēto saimniecību skaitu, atbalstu novirzot lauku saimniecību konkurētspējas palielināšanai, kā arī veicinot sadarbību lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.

Šīs investīcijas veicinās Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanos, uzlabojot vides kvalitāti un veicinot ilgtspējīgu transporta infrastruktūru, kas savukārt palīdzēs radīt apstākļus gudrai, ilgtspējīgai un iekļaujošai attīstībai.

Eiropas Investīciju banka līdzīgu aizdevumu Latvijai piešķīra arī 2007.-2013.gada plānošanas perioda ES fondu projektu īstenošanai. Lai saņemtu finansējuma piešķīrumu piemērotam projektam, valdībai ir jānodrošina līdzfinansējums. Līdzfinansējums lielākoties tiek piešķirts no budžeta līdzekļiem, un EIB aizdevums ir kā viens no finanšu resursu avotiem šiem līdzekļiem, lai nodrošinātu, ka Latvija izmanto pēc iespējas lielāku daļu pieejamā ES finansējuma.

Eiropas Investīciju banka ir Eiropas Savienības ilgtermiņa aizdevumu iestāde, kas pieder dalībvalstīm. Tā piešķir ilgtermiņa finansējumu pamatotām investīcijām, lai veicinātu ES politikas mērķu sasniegšanu. EIB 2014.gadā piešķīra aizdevumus Latvijai par kopējo summu 180 miljoni eiro, kurus galvenokārt saņēma MVU un enerģētikas nozare.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas būs pieejams pārējiem 99% Latvijas iedzīvotāju?

  2. “EIB arī veicinās [..] un Rīgas tramvaju infrastruktūras modernizēšanu.” Lai mums būtu vēl vairāk jāmaksā par to sūda transportu?(tipa pašizmaksa palielinās biļetes,jo mēs,RS, pilnu pakaļu kredītu ņemam)

Draugiem Facebook Twitter Google+