Ekonomika
Bizness

Latvijas uzņēmējus informē par biznesa iespējām Dienvidaustrumāzijā2


Egle no vecām riepām Indonēzijā.
Egle no vecām riepām Indonēzijā.
Foto: LETA/AFP

2019. gada 14. jūnijā Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) rīkoja semināru “Biznesa iespējas Dienvidaustrumāzijā. Singapūra. Vjetnama. Indonēzija”.

Seminārs tika organizēts, ievērojot jaunos tirdzniecības nolīgumus ar reģiona valstīm, uzņēmēju pieaugošo interesi par šiem tirgiem, kā arī, lai labāk sagatavotos gaidāmajai ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītei Vjetnamā un Indonēzijā no 16. līdz 19. jūlijam, kurā aicināti piedalīties Latvijas uzņēmēji.

Atklājot pasākumu, valsts sekretārs Andris Pelšs uzsvēra, ka uzlaboti tirdzniecības nosacījumi ir viens no veidiem, kā plašāk atvērt durvis starp mūsu biznesa pasaulēm.

Tuvākajā laikā tiks noslēgts Eiropas Savienības un Singapūras Brīvās tirdzniecības nolīgums un Investīciju aizsardzības nolīgums, sniedzot plašāku pieeju vienai no attīstītākajām Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas ekonomikām.

Arī drīzumā gaidāmais Brīvās tirdzniecības nolīgums un Investīciju aizsardzības nolīgums ar Vjetnamu nodrošinās pārredzamību un labākus nosacījumus darījumos ar šo valsti.

Seminārā piedalījās nerezidējošais Latvijas vēstnieks Indonēzijas Republikā, Singapūrā un Malaizijā Normans Penke, Latvijas ārējās ekonomiskās pārstāvniecības vadītāja Singapūrā Lāsma Līdaka, kā arī Ārlietu ministrijas un Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektorāta (DG TRADE) pārstāvji.

Saistītie raksti

Tāpat klātesošiem bija iespēja uzzināt par uzņēmēju pieredzi, iespaidiem un problemātiku Dienvidaustrumāzijas reģiona apgūšanā.

Ar praktiskiem padomiem dalījās SIA “Peruza”, AS “SAF Tehnika” un SIA “PharmIdea”. Semināru apmeklēja vairāk nekā 80 dažādu Latvijas uzņēmumu pārstāvji.

LA.lv
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Papīrs, kas atbilst plastmasas prasībām. Vai jaunā Somijas “Nokia”?
18 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Viss ceļš tagad klāts ar asfaltu. LVC paziņo par būvdarbu pabeigšanu uz autoceļa Augšlīgatne-Skrīveri
19 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “airBaltic” saņem speciāli izstrādātu elektrisko pacēlājplatformu
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
35 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM atklās pašvaldību reformas zvanu centru
2 stundas