×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
14. februāris, 2017
Drukāt

Latvijas uzņēmumiem liedz eksportu uz Krieviju (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas Federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” 21 Latvijas uzņēmumam liedzis tiesības eksportēt uz Krieviju, izslēdzot tos no uz Krieviju eksportēt tiesīgo uzņēmumu saraksta. Vēl 44 Latvijas uzņēmumiem piemērots produkcijas ievešanas aizliegums uz laiku.

Šāds lēmums tiek skaidrots ar kārtības maiņu par eksportēt tiesīgo uzņēmumu uzskaiti.

Kā aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD), no Krievijas Federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta ir saņemts ziņojums, ka ir mainīta kārtība, kādā tiek uzturēti eksportēt tiesīgo uzņēmumu saraksti. Jaunā kārtība nosaka, ka gadījumā, ja uzņēmums triju gadu laikā nav eksportējis produkciju uz Krieviju, tas automātiski tiek dzēsts no eksportēt tiesīgo uzņēmumu saraksta. Savukārt, ja produkcija uz Krieviju nav eksportēta no 18 līdz 36 mēnešiem, uzņēmumam tiek piemērots produkcijas ievešanas aizliegums uz laiku.

Līdz šim uz Krieviju eksportējošo uzņēmumu sarakstā bija kopumā 74 Latvijas dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzņēmumi. No tiem no saraksta izslēgts 21 uzņēmums, tostarp seši gaļas produktu ražotāji, divi piena produktu ražotāji, 12 zvejas produktu ražotāji, viens olu produktu ražotājs. Savukārt apturēta sertifikācija ir 44 uzņēmumiem, tostarp astoņiem gaļas ražotājiem, deviņiem piena ražotājiem, 26 zivju ražotājiem, vienam olu ražotājam.

Pagaidām eksports uz Krieviju atļauts deviņiem Latvijas uzņēmumiem – diviem gaļas ražotājiem, pieciem piena ražotājiem, vienam zivju miltu ražotājam un vienam dzīvnieku zarnu pārstrādātājam. Kā norāda PVD, gadījumā, ja situācija ar eksportu uz Krieviju nemainīsies, tas ir laika jautājums, kad arī tie no saraksta tiks izslēgti.

Kā ziņots, saskaņā ar 2014.gadā Krievijas ieviesto Eiropas Savienības (ES) pārtikas preču embargo, daudziem Latvijas uzņēmumiem produkcijas eksports tika liegts un līdz šim nav atjaunots.

Šīs izmaiņas skar visas ES dalībvalstis, tādēļ ES nosūtījusi vēstuli Krievijas Federālajam veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienestam, kurā, norādot uz ieviesto aizliegumu pretlikumību, aicina esošo kārtību atcelt.

Šā gada 31.janvārī arī PVD nosūtīja vēstuli Krievijas dienestam, kurā tika sniegtas garantijas par vairāku uzņēmumu un to ražotās produkcijas atbilstību Krievijas Federācijas un Eirāzijas Ekonomiskās Savienības normatīvo aktu prasībām.

Pamatojoties uz sniegtajām garantijām, PVD lūdza atcelt ieviestos produkcijas eksporta aizliegumus un pauda gatavību pieņemt Krievijas dienesta inspektorus atkārtotā uzņēmumu pārbaudē.

Ne uz vienu no iepriekš minētajām vēstulēm nav saņemta Krievijas dienesta atbilde, tādēļ PVD pagaidām nevar sniegt informāciju par turpmākajām darbībām, kas saistītas ar attiecīgo ierobežojumu atcelšanu.

Kā ziņots, Krievija 2014.gada 7.augustā noteica embargo lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no ES un ASV. Aizliegums attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, saldētām zivīm un piena produktiem. Savukārt 2015.gada jūnijā tika noteikti ierobežojumi arī Latvijā ražoto zivju konservu ievešanai, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Mekleejam citis irgus. Nekaapjam uz to pashu graabekli vairaak par 1nu reizi

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Bumerangs.
  ( latv{ij}iešu klasiskais, iz latvāņu stu{bl}ājiem )
  ( aktuālā “specifikācija” – iz “O.M.© arChīva”,
  ‘ANNO’ ~ 12.2011. / 02.2012. / 08.2014. )
  .
  Kopš seniem laikiem ļautiņiem,
  Ir zināms – visiem ‘štrumentiem’,
  Gan nosaukums, gan funkcija,
  Pēc ‘defaulta’ būs līdzīga:
  .
  Ja “arkls” – līdumu var ‘plēst’,
  Ja cirvis – (jebko) trulu tēst,
  Ja zāģis – (skaidās) sazāģēs,
  Ja nazis – Maizi sašķēlēs…

  Ja BUMERANGS – lai kā to sviež,
  Šis “trajektoriju” TĀ ‘griež’,
  Lai sviedējam (gandrīz tūlīt)
  Pie kājām (vai – pa pieri?) krīt.
  .
  Kurš bumerangu lietot prot,
  Ar SAPRĀTU (ne – psihojot),
  Tam ‘štruments’ kalpos perfekti,
  BEZ riskiem ‘ķert pa fasādi’.
  Bet – ’likt aiz auss’ gan būtu vērts:
  Ja bumerangs tiek ‘nofraktēts’,
  Pret CITIEM, kas to ‘štelli’ prot ~
  Var DUBULTS “revanšs” ‘atlidot’.
  Dēļ tam – PIRMS bumerangu grābt,
  Un vicināt (‘uz dullo’) sākt,
  Vai (pat) uz CITIEM notēmēt ~
  Der VISAS SEKAS “kalkulēt”:
  Vai (a’priori) VISPĀR sviest?
  Vai sviedējs PATS ir gatavs ciest?
  Vai ‘nespīd’ “reverss” DUBULTĀ?
  Vai TIEŠĀM citādi – nekā?…
  Varbūt – ir “DOMĀT līdzi!” vērts?
  Varbūt – VĒL viss nav izvērtēts?
  Varbūt – “ir varianti” (daudz)?
  Varbūt – ne visi “pierē klaudz”?…

  Ja iepriekš “paustais” nešķiet vērts
  (Vai – ZOMBIJIEM ‘pa vieglo svērts’,
  Un ‘gruzī fišku’ PAMUĻĶIEM) ~
  Var ‘špūri ņemt’ uz latvāņiem:
  Tur “lietaskoki” blāķiem pūst,
  Kas bumerangiem feini būs
  (Iz slorbenāju stu(bl)ājiem ~
  Priekš “patrEJotu” zombijiem).

  Kurš nejēdz (vai – pat nevēlas),
  ‘Ņemt galvā’ to, KĀ pienākas,
  Ar bumerangu ‘apieties’ ~
  Var ‘smagi bietē atrauties’:
  ‘Pa stulbo’ kaut kur ‘lidināts’
  (Kā “sankcijas” vai “ultimāts”,
  No Muļķu Zemes “latvāņiem”,
  Uz “sveštautiešu slav-Jāņiem”) ~
  ‘Ies’ bumerangs ‘pa pieskari’,
  PRET svaidītāja ‘cietpauri’:
  Šim (vismaz) punu uzdauzīs,
  Un ‘skaidas fiškā sakratīs’.
  Bet – ja būs smagāks bumerangs
  (Vai – “ultimātam” augstāks “rangs”,
  Ja ‘muļķi laiž truls varas balsts’,
  No Muļķu Zemes SILES “valsts”) ~
  Tāds sviedējus ne pabaidīs,
  Bet – (varbūt) ‘fišku nonesīs’.
  Un, dabiski – “pēc nopelniem”:
  Lai negramstās ap ‘štrumentiem’,
  Tie, kam NAV sajēgas par to,
  Kā kurais ‘verķis’ jālieto ~
  NAV vainīgs bumerangs pie tā,
  Ja… (dažiem) “prātiņš”… (sēdvietā).

  Kopš aizlaikiem šo ļaudis spriež:
  “Kurš PIRMAIS bumerangu sviež ~
  Vai jēdz, ka ATPAKAĻ tas ‘nāks’,
  ‘Pa širmi’ tam, kurš “kašķi” sāks?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 4. Interesanti , tad jau sanāks , ka vispār no ES vairs neko nedrīkst eksportēt neviena valsts un nekad dzīvē vairs. Jo visiem jau vienā laikā tās sankcijas radās. Sanāks, ka zaudētāji tikai mēs paši. Nu labi labi , gan jau tas krieviem pašiem atspēlēsies. Nu jau no turkiem cik saprotu arī viņi pārtiku vairs neņem, tad interesanti , ko tagad ēd? Ķīnieši ved pārtiku , vai? Nu nekad neticēšu , ka krievs prot kaut ko izaudzināt , varbūt vienīgi graudus. Tas tak ir tik sarežģīts process, kaut ko iestādīt un novākt, bez tam pašlepnums tak neļauj, ar to jau tikai bauri nodarbojas. Nu un gaļa, tas jau vēl sarežģītāk. Un pie tam vēl smird. 😀

 5. Jautājums > oj, oj, kā nobijāmies! Atbildēt

  Murmuli, esi BEZDARBNIEKS – veģetē uz sievietes un bērnu rēķina!, tāpēc, varonīgi paslēpies pagaldē, mīz pret Krieviju?
  Tikai IDIOTS tāds kā tu nezina, ka katrs produkcijas eksports ir darba vietas Latvijas cilvēkiem!
  Labi, ka vismaz alkahols un vēl 9 Latvijas uzņēmumiem – 2 gaļas ražotājiem, 5 piena ražotājiem, vienam zivju miltu ražotājam un vienam dzīvnieku zarnu pārstrādātājam ir produkcijas eksports uz Krieviju!

 6. oj, oj, kā nobijāmies! Atbildēt

  Kurš idiots uz to Bomžistānu vēl kaut ko eksportē? Tur jau tikai šnabim noiets.

 7. Grozies kā gribi Krievija bija/ ir Latvijas produkcijas LIELĀKAIS noieta tirgus …
  Par šprotu kvalitāti gan ļoti nopietni jāpiedomā …

 8. Smieklīgi. Pret Krieviju var ieviest sankcijas cerībā, ka Krievija neatdarīs ar to pašu?

 9. Tas ir lieliski! Tagad pat rūdītie padomieši un krievmīļi būs spiesti orientēties uz rietumiem. Pirms Otrā pasaules kara Latvija bez Krievijas/psrs “palīdzības” sasniedza augstu labklājības līmeni.

 10. kas par skaļu virsrakstu Atbildēt

  lai emocijas raisitu, bet lasām rakstu, un izrādās ka tie ir uzņēmumi kas pedejos 3 gadus neko uz krieviju nemaz nav eksportejuši, tāpec no saraksta tiek izslēgti.

 11. Es varētu ēst Argentīnas gaļas vietā vietējo, tādas pat kvalitātes un par to pašu cenu, par kādu eksportē uz Krieviju !

 12. Krievu pārtikas preces Latvijā var tirgot, bet mūsu Krievijā nē! Kur tie stulbie latviešu ierēdņi skatās

 13. Velti Dūklavs centās izdabāt un pielīst Krievijas ierēdņiem, rīkojot neoficiālas tikšanās, kad viņi uz Latviju bija atbraukuši izklaidēties. Arī šprotu eksporta vietā krievi parādīja pigu. Nevajag būt tik iztapīgiem, tad arī citi tevi cienīs, bet preču noiets ir jāmeklē citur, ne Krievijā. Tikai mūsu ierēdņiem tas vāji pielec.

  • smadzenes tev ar kā reņģei Atbildēt

   un tās pašas žultī noslīkušas. tur skaidri uzrakstits ka izslēgti uzņēmumi kas neko uz krieviju nav eksportejuši vismaz 3 gadus. visticamak ka šeit viņu nemaz vairs nav vai maksātnespējigi, bet tev ka tik žulti izspļaut, pat lasit slinkums

Draugiem Facebook Twitter Google+