Ekonomika
Nauda

Latvijas uzņēmumiem turpmāk būs pieejamas ERAB garantijas bankas finansējuma piesaistei0


ERAB viceprezidenta pirmais vietnieks Jurgens Rigterinks (no kreisās) un bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis (no labās).
ERAB viceprezidenta pirmais vietnieks Jurgens Rigterinks (no kreisās) un bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis (no labās).
Publicitātes foto

Līdz ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) garantiju līniju 35 miljonu eiro apmērā bankai “Citadele”, kas ir ceturtais lielākais kreditētājs Latvijā, turpmāk uzņēmējiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā banku finansējums kļūs vēl pieejamāks, portālam “LA.lv” pastāstīja “Citadeles” pārstāvji.

Saskaņā ar līgumu, ko šodien Rīgā parakstīja ERAB viceprezidenta pirmais vietnieks Jurgens Rigterinks un bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis, ERAB sniegs garantiju līdz 50% no katra aizdevuma, ko “Citadele” izsniegs uzņēmējiem atbilstoši noteiktiem kritērijiem.

Šis ir pirmais solis jaunā finanšu instrumenta ieviešanai Baltijas tirgū.

ERAB riska dalīšanas finanšu mehānisms ir viens no bankas Mazo uzņēmēju iniciatīvas (Small Business Initiative) trim finanšu instrumentiem.

Mazo uzņēmēju iniciatīva ir stratēģiska programma vietējo uzņēmumu atbalstam un attīstībai valstīs, kur investē ERAB. Šis instruments ir izstrādāts, lai ERAB varētu dalīt riskus ar partnerbanku vietējo uzņēmumu kreditēšanā.

ERAB viceprezidenta pirmais vietnieks Jurgens Rigterinks, parakstot līgumu, teica: “Mēs kopā ar banku Citadele atbalstām privātā sektora attīstību, kas ir vietējās ekonomikas visdinamiskākais sektors. Mēs lepojamies ar to, ka piedāvājam savu riska dalīšanas instrumentu kā inovatīvu risinājumu Baltijas tirgum, un esam pārliecināti, ka tas uzņēmējiem uzlabos finanšu pieejamību.”

Bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis norādīja, ka, pateicoties ERAB un “Citadeles” sadarbībai, no šodienas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmumiem ievērojami paplašināsies bankas finansējuma piesaistes iespējas investīciju projektu īstenošanai, kā arī apgrozāmo līdzekļu papildināšanai.

Šis ir svarīgs solis gan uzņēmumu attīstībai vietējā tirgū un iziešanai eksporta tirgos, gan investīciju apjoma palielināšanai Baltijā kopumā. Līdz ar ERAB garantiju pieejamību palielinās arī banku konkurence Baltijā apjomīgu projektu kreditēšanas jomā.

Šis jaunais sadarbības veids ar ERAB ir vēl viens solis Baltijas vietējo uzņēmumu attīstības atbalstīšanā, tādējādi sekmējot arī Baltijas valstu ekonomikas izaugsmi kopumā.

“Lai izmantotu ERAB garantiju, aicinām uzņēmumus vērsties bankā “Citadele” jebkurā no Baltijas valstīm, un klientu ērtībai mēs arī nokārtosim visus ar garantijas saņemšanu saistītos jautājumus,”” teica Beļavskis.

Banka “Citadele” ir ceturtais lielākais kreditētājs Latvijā. “Citadeles” akcionāri ir ERAB un starptautiska investoru grupa ar pasaules mēroga pieredzi banku sektorā.

“Citadeles” grupa tiek pārvaldīta no Latvijas ar meitasuzņēmumiem un filiālēm Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē.

“Citadele” nodrošina norēķinus un karšu maksājumus, kredītus, noguldījumu, ieguldījumu, aktīvu pārvaldes un līzinga pakalpojumus, kā arī virkni ekskluzīvus, unikālus produktus.

2017. gadā viens no vadošajiem klientu servisa novērtēšanas un uzlabošanas uzņēmumiem Centrālajā un Austrumeiropā „Dive” atzina Citadeli par banku ar labāko klientu apkalpošanas servisu Latvijā un Lietuvā.

ERAB ir veikusi investīcijas Baltijas valstīs kopš to neatkarības atgūšanas 1991.gadā. Šobrīd kopējais investīciju apjoms pārsniedz 2 miljardus eiro gandrīz 250 projektiem (Igaunijā: 626 miljoni eiro/ 85 projekti; Latvijā: 667 miljoni eiro/ 80 projekti; Lietuvā: 793 miljoni eiro/ 84 projekti).

LA.lv