Ekonomika
Bizness

Latvijas uzņēmums uzvar konkursā par ielu apgaismošanu Nīderlandē1

Publicitātes foto

Nīderlandes pilsētā Zvollē, kas ir Overeiselas provinces galvaspilsēta, uzstādīs 5000 Latvijas uzņēmuma “Vizulo” izstrādātos “VIZULO Mini Martin” gaismekļus, portālu “LA.lv” informēja “Vizulo” pārstāvji.

Jau šobrīd pilsētu izgaismo 2500 gaismekļu, bet atlikušie tiks izvietoti jau tuvākajā laikā.

Ņemot vērā vienu no Zvolles pašvaldības mērķiem – koncentrēšanos uz nepārtrauktu attīstību un videi draudzīgu projektu īstenošanu – vadība pērn pieņēma lēmumu pakāpeniski pilsētvidē esošos gaismekļus nomainīt uz “LED” apgaismojumu, kas nodrošina lielāku energoefektivitāti.

Tāpēc gan pērn, gan šogad tika izsludināts konkurss, kur abos gados par konkurētspējīgāko un atbilstošāko piedāvājumu atzina LED gaismekļu ražotāja “Vizulo” iesniegto piedāvājumu.

“Vizulo” valdes priekšsēdētājs Jānis Zeltiņš norādīja, ka ielu apgaismojuma jomā Nīderlandē valda ļoti spraiga konkurence, jo milzīgu tirgus daļu ieņem vietējais uzņēmums “Philips”.

“Ņemot vērā, ka Nīderlandē ir pietiekami attīstīta protekcionisma politika un vietējo uzņēmumu tiesību aizsargāšana, patīkami, ka spējam ne tikai pārliecināt ārvalstu klientus par savu produktu kvalitāti, bet arī konkurēt ar globāliem tirgus līderiem,” uzsvēra Zeltiņš.

2017. gadā Zvolles pilsētas pašvaldība pasūtīja 1000 gaismekļu, bet otrā iepirkumā, kas tika organizēts šogad, apjomu četrkāršoja. Līdz gada beigām Zvollē būs redzami 5000 gaismekļu, kas izgaismos pilsētas ielas vairāk nekā 100 kilometru garumā.

Kopumā “Vizulo” ražotā produkcija eksportēta uz 29 valstīm visā pasaulē. Starp populārākajām ir Jaunzēlande, Izraēla, Francija, Igaunija, Nīderlande un Somija. Uzņēmums pērn saražojis 32 400 gaismekļu, kas ir gandrīz uz pusi vairāk nekā 2016. gadā (16 500 gaismekļu).

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Vizulo” dibināta 2012.gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 550 000 eiro. “Vizulo” apgrozījums 2017.gadā bija 5,504 miljoni eiro, bet peļņa – 486 398 eiro. Uzņēmums “Vizulo” pilnībā pieder AS “Vizulo Group”.

LA.lv