Sports
Ziemas sports

Latvijas vadošais distanču slēpotājs Bikše ieņem 65.vietu0

AFP/LETA

Latvijas vadošais distanču slēpotājs Indulis Bikše trešdien pasaules čempionātā (PČ) Somijas pilsētā Lahti ieņēma 65.vietu 15 kilometru klasiskā stila distancē ar intervāla startu, kurā triumfēja soms Īvo Niskanens.

Jaunais pasaules čempions Niskanens distanci veica 36 minūtēs un 44 sekundēs, bet Bikše viņam zaudēja sešas minūtes un 19,6 sekundes.

Latvijas slēpotājs pārspēja 19 konkurentus, bet vēl četri sportisti distanci nebeidza un izstājās.
Niskanens, kurš par pasaules čempionu kļuva pirmo reizi, aiz sevis atstāja divus norvēģus. Sudraba medaļu ieguva pēdējo gadu viens no planētas labākajiem slēpotājiem Martins Junsrūds Sunbī, kurš uzvarētājam zaudēja 17,9 sekundes, kamēr trešais palika Niklass Dīrheugs, kurš bija vēl par 13,4 sekundēm lēnāks.

Zīmīgi, ka Niskanens pie pasaules čempionāta zelta varēja tikt jau svētdien, taču komandu sprintā, cīnoties par labāku pozīciju ar norvēģi Ēmilu Īvešenu, viņi pirms pēdējā pagrieziena krita un zaudēja vadību. Tiesa, Niskanens Somijai izcīnīja bronzas medaļu.
Trešdien izcīnītā uzvara viņam ir karjerā lielākā individuālajās sacensībās, bet 2014.gadā viņš kļuva par olimpisko čempionu komandu sprintā.

Saistītie raksti
LA.lv