×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
18. aprīlis, 2017
Drukāt

Latvijas vadošais fizioterapeits Osovskis atklāti par Brieža resursiem (2)

rsz_zrzut_ekranu_33

Latvijas vadošais fizioterapeits Mareks Osovskis, ilgu laiku darbojies Latvijas olimpiskajā vienībā, tagad ir pasaules čempiona boksā Maira Brieža komandā. Cik lieli ir 32 gadus vecā atlēta resursi un kāpēc ar svarcēlāju Plēsnieku jāguļ vienā istabā – par to Mareks Osovskis stāsta “Overtime TV”.

-Briedim cīņas laikā ar Huku aizsita diafragmu. Ko tas vispār nozīmē – masēt diafragmu?

– Viņam pēdējā laikā vienmēr sit ciet, tur kombinējas iekšēja slodze, stress. Tas jau ir iepriekš sarunāts, ka tādā brīdī man jālec pie ringa un jāizmasē diafragmu. Te bija bail no tā, ko pretinieks izstrādās. Mairis sāka ar lielu tempu. Huks spēlēja ne tikai netīri, arī viltīgi. Huks sākumā tēloja ka lūzt, bet kā piektajā raundā rāva vaļā. Mairis pat teica, ka nevarēja kārtīgi izboksēties, visu laiku bija jāgaida – kas būs. Cīņa iznāca saraustīta. Pirmo reizi diafragmas problēma bija cīņā pret Durodolu. Minūte starp raundiem ir un var diezgan labi diafragmu atslābināt. Viegli masējot tā atslābst. Tā ir paša sportista savilkta, Mairis nepareizi elpo, tā problēma velkas jau ilgāku laiku. Daudz esam taisījusi elpošanas vingrinājumus, tomēr uz stresa fona tas atkal parādās.

– Vai cīņas laikā sajuti, ka ir Maira vakars?

– Mums bija pārliecība, ka Mairis ir stiprāks, spēcīgāks. Viņš tādā formā vel nebija bijis, arī psiholoģiski. Ar katru reizi viņš pieliek un bija pārliecība. Cīņa sākās un bija liels haoss, lai gan to zinājām, ka cīnoties ar Huku tā būs.

– Mēdz teikt – 32 gadus jaunais prospekts Briedis un 32 gadus vecais veterāns Huks. Cik vēl ir Brieža resurss?

– Vairs nav daudz. Četri, maksimums pieci gadi. Ja divas cīņas gadā – tātad vēl maksimums desmit cīņas. Tad būs apmēram tās pašas 40 cīņas, kas ir Hukam. Tāds nu ir tas boksera mūžs.

– Salīdzinot boksu ar citiem sporta veidiem, tas ir nežēlīgi?

– Man izjūtas ar boksu izjūtas ir līdzīgas kā ar BMX, kā ar motokrosu un līdzīgiem ekstrēmiem sporta veidiem. Ceļos ar diezgan lielu stresu, nekad nezinu, ar ko diena beigsies. Var beigties ar jeb ko. Krāmēju somu un varu sakrāmēt visu. Savukārt, tādi sporta veidi kā svarcelšana, vieglatlētika, kur visas lietas ir daudz maz zināmas, tik ekstrēmi nenotika.

– Kuras bija tās grūtās lietas darbā ar olimpiešiem?

– Fizioterapeiti vienlaicīgi dara daudzus darbus. Mēs esam kā mājsaimniece, mamma, psihologs, masieris, vingrinātājs. Ir viss jādara, varbūt pat drēbes jāizmazgā un jāpabaro, ja sportists ir stresā un nezina, kā to izdarīt. Esmu gulējis ar Artūru Plēsnieku vienā istabā, un neļāvis viņam spēlēties kompjūterā. Tad viņš salasās atsauksmes, sāk psihot, paliek nervozs.

Vairāk par pašu Mareku Osovski un viņa darbiem skaties “Overtime TV” video:

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas nosaka, ka Osovskis ir vadošais fizioterapeits? Ko viņš vada?

Draugiem Facebook Twitter Google+