×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Einars Repše: Latvijas valdībai jāatbalsta Ukrainas tauta (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Einars Repše

Ukrainā politiskā situācija attīstās dinamiski – diezin vai Ukrainas prezidents Janukovičs mirklī, kad pieņēma lēmumu neturpināt sarunas ar Eiropas Savienību (tātad arī ar mums, Latviju) par Asociācijas līguma noslēgšanu, apzinājās, ka tas izsauks milzīgu pretreakciju no visdažādākajiem Ukrainas tautas slāņiem no visām Ukrainas malām. Šobrīd jau ilgāku laiku Kijevā, Ļvovā, Tarnopolē un citur notiek plaši sabiedrības protesti.

Mums, Latvijas tautai, ir jāsolidarizējas ar Ukrainas tautu, jo mēs izprotam un atbalstām ukraiņu vēlmi tuvināties Eiropai. Pilsoniskā sabiedrība ir izgājusi ielās, lai dotu skaidru un nepārprotamu signālu par savu nākotnes izvēli. Tā ir izvēle par ekonomisko drošību un stabilitāti, kā arī, nenoliedzami, tā ir vēlme pievienoties Eiropas vērtību telpai. Ukrainas valdībai  ir jārespektē iedzīvotāju tiesības brīvi paust savu viedokli un pulcēties mierīgās demonstrācijās, gan arī jāreaģē uz nepārprotamo aicinājumu turpināt izvēlēto kursu Eiropas Savienības virzienā.

Latvijas interesēs ir pārtikusi, droša un spēcīga Ukraina. Asociācijas līgums ar ES paver ciešākas sadarbības iespējas arī ar Latviju, jo jebkurš noslēgtais ES līgums vienlaikus ir sadarbības līgums arī ar visām tās dalībvalstīm. Ukraina ir nozīmīgs Latvijas partneris – 2012. gadā ārējās tirdzniecības apgrozījums starp Latviju un Ukrainu bija 191 miljons latu, kas sastāda vairāk nekā 1% no kopējās ārējās tirdzniecības bilances. Vienai atsevišķai valstij tas ir daudz un ir visas pazīmes, ka šie rādītāji 2013. gadā ir auguši. Tomēr mums vēl ir liels potenciāls. Ir pilnīgi skaidrs, ka ES līguma ietvaros mūsu uzņēmējiem un visiem Latvijas iedzīvotājiem pavērtos daudz lielākas iespējas, kur ieguvums būtu visām iesaistītajām pusēm.

Latvijas ilgtermiņa interesēs ir droša un stabila Ukraina ar skaidru nākotnes attīstības perspektīvu. Tomēr Latvijas valdības attieksme pret notikumiem Ukrainā ir bijusi vārgi dzirdama. Droši vien, ka tas ir arī tāpēc, ka neskaidrais valdības veidošanas process ir ievilcies un neļauj pieņemt nepieciešamos lēmumus. Tomēr aicinu Latvijas amatpersonas ieņemt striktu nostāju un izteikt skaidru atbalstu Ukrainas iedzīvotāju izvēlētajam kursam Eiropas virzienā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Repše! Vai tev kāds kaut ko prasa, ka tu uzbāzies ar savām,,gudrībām,, Saeimu tev neredzēt vairs kā savas ausis un Latvija tevi nosodīs, ka tu ar4 savu izdāšanos 4,99 % balsu no latviešu BALSĪM atosi SC. Tur taču jābūt plānprātiņam (bet ceru, ka latvieši jau vairs tādi nav) lai savas balsis atdotu par banķieriem un biznesmeņu piramīdistiem. Jūsu uzdevums strādāt, dot darba vietas un maksāt normālas algas latviešiem nevis līst uz Saeimu! Cieti!!!!

 2. Vel viens okupācijas laika komjaunatnes **, ko 2 gadus baroja **. Ne jau velti tiem atstrādāja valstij izkrāpjot miljonus.

 3. kad zviedreļu plukatas atlīdzinas Latvias tautai 46 miljardus eiro ka ekonomiska genocīda rezultāta radušo kaitējumu?

 4. Vispirms atdosim citiem mērķiem novirzīto miljardu sociālajam budžetam un nestiepsim kā gumiju obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu! Esam palikuši pēdējie visā Eiropas Savienībā!

 5. Bet kā ar savu tautu? Atbildēt

  Ukrainā,tāpat kā Francijā,Itālijā,Slovēnijā,Spānijā un Lielbritānijā ir gan mažoritārā vēlēšanu sistēma,gan samazināta-10% (nevis 21% kā Laivijā) PVN likme pārtikas pamatproduktiem! Varbūt ieviesīsim arī Latvijā,Einar?

 6. Cērtiet mežu,taisiet stutes!Muša balstīs ziloni.

 7. Ukraiņiem pašiem ar referenduma palīdzību šis jautājums jārisina. Nevis kādam maisoties pa vidu. Ukraiņu nācija 50:50 ir kā par dalību ES, tā par muitas savienību ar Krieviju un NVS.

 8. Tas, ka jāatbalsta ukraiņu centieni tuvināties ES ir fakts. Pareizi nav tas, ka cilvēks, kas izsakās, ka viņš ar korupciju necīnīsies, jo tā, lūk, attīstītās valstīs atmirstot pati, iet Latvijas politikā. Ar korupciju cīnās kā vien var pat Norvēģijā.

 9. „Priekšapmaksas ĢĒNIJS” – „Dodiet naudiņu, visu nokārtošu.”
  Apstājaties! Vienreiz tauta „sameta”, viņš To Uzmeta! Pietiek!
  Repše = Maskavas pasūtīti un Šķēles vadīti „Getliņi” . „Brīvās un nerātnās Mīlas kopa”, Sodoma, Gommora – Bazilisku Zoo.

  • LAIMIS LAIMIŅŠ = DROSMĪGS – “ATKLĀSMĒS” – ANONĪMĀS?

  • ŠIS TIPS IR JĀSTAIPA PA PUBLISKĀM VIETĀM UN JĀRĀDA KĀ PIEMĒRS, JA NEVAR TIKT GALĀ AR ĢIMENES BUDŽETU, NELIEN PIE KAIMIŅA BUDŽETA UN, PAT NEDOMĀT PAR VALSTS BUDŽETU!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. Tā vien šķiet , ka neviens komentētājs , rakstu neizlasījis , izgāž savu žulti uz raksta autora bildi . Nožēlojami . Tieši šis raksts ir pelnījis lielāku ievērību , jo Ukrainas varoņi ir pelnījuši daudz lielāku atbalstu no Latvijas .

  • Jāni. Visi visu ir izlasījuši, bet… šis radījums, kurš savacis ap sevi tikai “bezkompromisu kretīnus”, var nozagt latviskajam elektorātam balsis. pat, ja viņš saņems 3% balsu, tas būs – latviesiem un + SC. Būs jau atpelnījis krievu naudiņu. Nevajag mums viņu un viņa domas. Un vēl mazāk vajag, lai viņš spēlētos ar traģiskajiem notikumiem Kijevā.

   • Bērzoņš un Ušakovs jau “uzvārījušies uz 54 cilvēku nāves. Valdība atlaista un Bērziņš vēl iebradā dubļos katru latviskas valdības asnu. Trīs Diplomētie KOMJAUNATNES CK locekļi jau piedāvājumā uz premjera amatu. Nem kuru gribi. Visi – izgājuši PSKP skolas un ir tās avangardi. Apsveicu! Brīva izvēle…

   • Piekrītu Jūsu domām , sevišķi par tām balsīm , kuras tiks nozagtas latviskām partijām .

 11. Izveidziet neprātīgo rosību! Atbildēt

  Kāpēc kapos kaut kas čaukst? Tur Gunārs Astra tēlo “vilciņu” savā kapā. Repše sen pārdevis Latviju un tās tautu. Krievijai noder pat izlietoti “parīzieši”.

 12. Labāk, Einar, pastāsti, vai tiešām esi gatavs iet ar Saskaņu? Tavs bijušais sievastēvs Gunārs Astra kapā otrādi apgriezīsies, ja tas notiks.

 13. Man tas svētulīgais Repšika purns sāk riebties. Arī pūcesspieģeļa Sudrabas.

 14. AR MUTI RĪGĀ – AR DARBIEM AIZKRĀSNĒ ! KO TU PATS ESI PAVEICIS LATVIJAS VALSTS UN TAUTAS LABĀ ?

Draugiem Facebook Twitter Google+