×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Latvijas valsts budžetā ieskaitīti gandrīz 50 miljoni eiro Ukrainā noziedzīgi iegūtas naudas (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ar vairākiem tiesas spriedumiem šovasar gandrīz 50 miljoni eiro, kas bija iesaldēti Latvijas bankās aizdomās par naudas piesavināšanos no Ukrainas valsts budžeta, atzīti par noziedzīgi iegūtiem un ieskaitīti Latvijas valsts budžetā, 11.septembrī vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “De facto”.

Ukrainas ģenerālprokurors Vitālijs Jarema 2014.gada rudenī paziņoja, ka bijušajam Ukrainas vicepremjeram Serhijam Arbuzovam Latvijas bankās arestēti 49,3 miljoni ASV dolāru, bet ar uzņēmēju un politiķi Juriju Ivanjušenko saistītu kompāniju kontos Latvijā arestēti 32 miljoni dolāru un 72 miljoni Šveices franku. Latvijas bankās esot iesaldēta arī ar 30 gadus veco pašpasludināto miljardieri Serhiju Kurčenko saistītu kompāniju nauda.

Izmeklēšanā par, iespējams, no Ukrainas valsts budžeta piesavinātas naudas legalizēšanu caur Latvijas komercbankām turpinās, bet līdz šim nav izdevies konstatēt aizdomās turamos. Savukārt Ukrainas tiesībsargājošās iestādes šajos kriminālprocesos faktiski atsakās sadarboties, raidījumam netieši atzinuši Valsts policijas ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Lai gan Ukrainas tiesībsargi nesniedza nepieciešamo informāciju, Latvijas likumi ļauj vēl pirms izmeklēšana pabeigšanas tiesā naudu atzīt par noziedzīgi iegūtu un konfiscēt. Šo iespēju policija Latvijā arī izmantojusi, informē “de facto”.

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa trīs gadījumos lēmusi, ka nauda ir konfiscējama, un gandrīz 50 miljoni eiro kā noziedzīgi iegūti ieskaitīti Latvijas valsts budžetā.

Raidījuma rīcībā esoša neoficiāla informācija liecina, ka vasarā par noziedzīgi iegūtu atzīta un valsts budžetā ieskaitīta nauda, kas bija iesaldēta komercbankās “PrivatBank”, “ABLV Bank” un “Reģionālā investīciju banka”. Lielākā daļa naudas, kas konfiscēta par labu Latvijas valstij, esot nākusi no “PrivatBank” kontiem. Vairāki avoti raidījumam apstiprinājuši, ka runa ir par aptuveni 49 miljoniem ASV dolāru, kas sakrīt ar skaitli, ko Ukrainas prokuratūra saistījusi ar bijušo vicepremjeru Arbuzovu.

Kā vēstīts, “PrivatBank” septembra sākumā paziņoja, ka, pamatojoties uz Rīgas pilsētas Ziemeļu tiesas lēmumu par atsevišķu personu nelikumīgajiem darījumiem, pēdējā mēneša laikā valsts budžetā ieskaitījusi vairākus desmitus miljonus eiro, kas jau ilgāku laiku bija iesaldēti bankas kontos. Banka neatklāja precīzu pārskaitīto summu.

“Tā ir komplicēta un jau ilgāku laiku izmeklēšanā esoša krimināllieta, kurai vismaz daļēji ir pielikts punkts,” paziņojumā medijiem informēja “PrivatBank” valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Kukičs.

Latvijas “PrivatBank” lielākais akcionārs ir Ukrainas “PrivatBank”, kurai saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas mājaslapā publicēto informāciju pieder no 33% līdz 50% akciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. īsāk sakot – bandīti šķendējās, ka nevar izsaimniekot Latvijas budžetu un nogremdēt tās ekonomiku…!

Draugiem Facebook Twitter Google+