×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

“Latvijas Valsts ceļi” gar Siguldas šoseju nocirtīs 102 kokus (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Drošības apsvērumu dēļ gar Siguldas šoseju izcirtīs 102 kokus, aģentūrai BNS pastāstīja “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova.

Viņa pavēstīja, ka šosejas posmā, kas iet cauri Siguldai, no 2004. līdz 2014.gadam divu kilometru posmā, kurā atrodas koki, reģistrēti 36 negadījumi. No tiem 15 bijuši ar smagām sekām, kopumā ievainoti 16 cilvēki un viens gājis bojā.

Tāpat pārstāve norādīja, ka ceļa nodalījuma joslām ir jābūt pārredzamām un izcirst nedrīkst tikai atsevišķas aizsargāto koku alejas.

Papildus tam “Latvijas Valsts ceļi” ir saņēmuši atzinumu par to, ka kokiem bija mizas nobrāzumi, stumbra trupes pazīmes, sausi, bīstami zari.

Kononova norādīja, ka, lai uzlabotu drošības situāciju “Latvijas Valsts ceļi” vērsās Siguldas pašvaldībā pēc saskaņojuma un atļaujas koku ciršanai, kas arī tika saņemts. Tāpat Kononova pastāstīja, ka drošākai braukšanai 2005.gadā šajā posmā veikti remondarbi, kas turpināsies šogad.

“2005.gadā remontdarbi bija vienā pusē, tagad būs otrā pusē. Pašvaldībā visas atļaujas ir saņemtas,” sacīja pārstāve.

Komentējot, kur koki nonāks, Kononova norādīja, ka pašlaik precīzi nevar atbildēt, taču parasti uzņēmējiem, kuri veic izzāģēšanu, tiek samaksāts biomasā nevis naudā, kas nozīmē, ka koki paliek pie šiem darbu veicējiem.

Savukārt Siguldas pašvaldības pārstāve Liene Jurkāne aģentūrai BNS paskaidroja, ka sabiedriskā apspriešana neesot izsludināta, jo par veselībai un dzīvībai bīstamu koku izzāģēšanu apspriešana nav jārīko.

Asfalta frēzēšanu autoceļa A2 posmā no 52,1 līdz 53,6 kilometram uzsāks pēc Līgo svētkiem, savukārt kokus iecerēts izcirst no 17. līdz 19.jūnijam.

2005.gadā remontdarbi uz Siguldas šosejas notika posmā no 50.0 līdz 52.1 kilometram, kuru ietvaros tika nozāģēti 168 koki.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai nebūtu prātīgāk šos kokus, kuros patlaban noris visi dzīvības procesi, cirst agrā pavasarī vai vēlā rudenī? Vai jums kaut kāda sirdsapziņa vispār ir?

  2. Man patīk tās alejas, vismaz ainava nav vienveidīga, bet es saprotu, ka koki mēdz pēkšņi izskriet uz ceļa un izraisīt ceļu satiksmes negadījumus…Ciršanai vienmēr nauda atradīsies, bet tad, kad bīstamos posmos jāuzliek metāla bortus, tad gan naudiņas neesot.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.9
Alūksne +6.6
Daugavpils +8.2
Saldus +6.3
Liepāja +5.3
Jelgava +6.7
Ventspils +5.6
Limbaži +6
Madona +7.6
Rēzekne +7.2
Draugiem Facebook Twitter Google+