Bizness

“Latvijas valsts ceļiem” šogad bedrīšu remontam vajadzēs 7–8 miljonus latu0

Foto – LETA

Patlaban bedrīšu remontam vajadzēs 7‒8 miljonus latu, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pastāstīja valsts autoceļu pārvaldītāja “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) valdes loceklis Jānis Lange.

Viņš norādīja, ka precīzi pateikt, cik daudz bedru šogad ir izveidojušās uz Latvijas ceļiem, varēs pēc ziemas atlaišanās, tomēr LVC prognozē, ka būs jāremontē aptuveni 500 tūkstoši kvadrātmetru bedrīšu. “Tas ir milzīgs apmērs, ko katru gadu sataisām,” atzina Lange.

Viņš arī sacīja, ka bedrīšu remontu šogad ir paredzēts veikt ātrāk nekā citus gadus. “Pēc normatīvajiem aktiem bija paredzēts bedrītes uz galvenajiem ceļiem saremontēt līdz 1.jūnijam, bet mēs esam saīsinājuši mērķi to izdarīt līdz 18.maijam. Visi termiņi ir saīsināti par divām nedēļām,” teica Lange.

Uz jautājumu, vai LVC nav bažu par remonta kvalitāti, saīsinot termiņus, Lange atbildēja, ka tādēļ viennozīmīgi ir jāievēro tehnoloģija un tas tiks kontrolēts.

“Bedrītes mēs saremontēsim visas. Tomēr jāatzīst, ka tad, kad mēs saremontējam bedrīti, mēs spējam nodrošināt satiksmei drošu, taču nekomfortablu braukšanu. Jārēķinās ar to, ka bedrīšu remonts neatrisina ceļa kalpotspēju ilgākā laika periodā. Jāsaprot, ka bedrītes ir sekas, bet cēlonis – tas, ka šim ceļam laikā nav veikts remonts,” klāstīja Lange.

Valstij piederošais LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

LA.lv
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Rimi” veikalos arī varēs bērt riekstiņus savos trauciņos. Saruna ar “Rimi Latvia” vadītāju Valdi Turlo
Intervija 1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Vēsturiski lielākā atlīdzība – apdrošinātājs samaksā “Mikrotīklam” 36,9 miljonus 1
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
“A.C.B” iegūst kontrolpaketi piecos uzņēmumos
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Ekonomika
VIDEO: Purgaile sola pārmaiņas FKTK un atbalsta pievienošanu Latvijas Bankai
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība: prognoze 7 dienām
50 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Par tēva lomu ģimenes un valsts dzīvē. Vai dzīvojam beztēva laikā?
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Rokot dārzu Pārdaugavā, atrod vēsturiskus dokumentus
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Pie Āfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim “Ance”
2 stundas