Kultūra
Māksla

“Latvijas valsts mežu” stipendiju mākslā ieguvušas Anete Kalniņa un Marika Džule 0

Publicitātes attēls

VAS “Latvijas valsts meži” stipendiju mākslā ieguvušas Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentes Anete Kalniņa un Marika Džule, kurām savstarpēji būs jāsadala piešķirtie 1500 eiro turpmākai mākslinieciskā talanta attīstīšanai, aģentūrai LETA pavēstīja “Latvijas valsts mežu” pārstāvji.

Kompānijas Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs sacīja, ka “Latvijas valsts meži” aicināja studentus radīt mākslas darbus un atklāt savu redzējumu par ieguvumiem no prasmīgas un ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas arī pēc 100 gadiem. Starp 10 finālistiem galveno balvu ieguva Kalniņa ar darbiem “Baltais un melnais” un “Vakara gaisma”, kā arī Džule ar darbu “Māra”.

“Vasaras pavadu Kolkā, tur ir jūra un priežu meži, ceļš uz Kolkasragu. Tā arī ir mana tēma, ko risinu savos darbos un par ko ikdienā domāju,” teica Kalniņa, norādot, ka dalību konkursā uzskata par likumsakarīgu, jo daba, ainava un ainavu abstrakcijas ir viņas līdzšinējās daiļrades motīvi.

Savukārt Džules darbs “Māra” tapis, māksliniecei domājot par Latvijas nākamajiem 100 gadiem, kad viņu pārņēma sajūta, ka par mežu rūpējas ne tikai cilvēks, bet vēl kāds augstāks spēks, aizdomājoties par auglības un zemes simbolu Māra.

Vienlaikus atzinību saņēma arī pārējie astoņu labāko mākslas darbu autori – Elīna Apeltiņa, Santa Vasiļeva, Tatjana Višņakova, Lauma Kokoreviča, Kristīne Rublovska, Dārta Lote Bērziņa, Ilze Aulmane, Anete Aizbalte.

Konkursa žūrijā bija trīs pārstāvji no “Latvijas valsts mežiem”, kā arī LMA rektors profesors Kristaps Zariņš un asociētais profesors Andris Vītoliņš. Lēmumu par stipendijas piešķiršanu pieņēma žūrijas komisija, vērtējot pretendentu māksliniecisko profesionalitāti un darbu atbilstību konkursa radošajam uzdevumam – atspoguļot mākslas darbā tēmu “Mežs Latvijai. Nākamie 100”.

“Latvijas valsts meži” sadarbībā ar LMA otro gadu rīkoja stipendiju konkursu “Latvijas valsts mežu stipendija mākslā”. Šogad mākslinieku darbus caurvija tēma “Mežs Latvijai. Nākamie 100”, bet pērn jaunie mākslinieki savos darbos tika aicināti domāt par tēmu “Mežs aug”.

LA.lv