Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
7. augusts, 2015
Drukāt

Latvijas valstspiederīgo migrācija uz Īriju turpina samazināties (2)

Foto - LetaFoto - Leta

Īrijā šā gada pirmajā pusgadā reģistrējušies 546 iebraucēji no Latvijas, viesstrādnieku migrācijai turpinot samazināties jau sesto gadu pēc kārtas, liecina Īrijas Sociālo un ģimenes lietu ministrijas apkopotie dati.

Personas kodu (PPS) Īrijā piešķir ne tikai jaunajiem iebraucējiem, bet arī Īrijā dzimušajiem. Pēc Latvijas vēstniecības Īrijā datiem, šā gada pirmajā pusgadā Latvijas pilsonībā ir reģistrēti 247 bērni. Šajā skaitlī iekļauti ne tikai Īrijā jaundzimušie Latvijas valstspiederīgo pēcnācēji, bet arī kopā ar vecākiem uz Īriju aizbraukušie bērni, vēsta Īrijas latviešu ziņu portāls “Baltic Ireland”.

Pērn pirmajā pusgadā Īrijā personas kods piešķirts aptuveni 450 Latvijas valstspiederīgajiem, bet visa 2014. gada laikā Īrijā reģistrējās 1312 iebraucēji no Latvijas.

2012. gadā darbam Īrijā reģistrējās 1759 Latvijas iedzīvotāji, bet 2011. gadā – 2195 un 2010. gadā – 3134 Latvijas valstspiederīgie

Emigrācijas rekords tika sasniegts 2005. gadā, kad Īrijā tika reģistrēti 9328 iebraucēji no Latvijas.

Savukārt no Lietuvas šā gada pirmajos sešos mēnešos reģistrējušies 1063 iebraucēji, salīdzinot ar 1149 migrantiem 2014.gada attiecīgajā laika posmā.

Kā liecina Īrijas Sociālo un ģimenes lietu ministrijas dati, laika posmā no 2000. gada jūnija līdz 2015. gada jūnijam beigām Īrijā personas kods (PPS) piešķirts 53 505 Latvijas iedzīvotājiem. Statistikas dati neuzrāda, cik liela daļa no latviešu viesstrādniekiem atgriezusies dzimtenē.

Kā jau LETA ziņoja, pēdējie Īrijas tautas skaitīšanas dati liecina, ka Īrijā 2011.gadā dzīvoja 20 593 iebraucēji no Latvijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Jā uz Īriju? Bet uz Vāciju toties stipri palielinājies!

  2. Lielākā daļa darba spējīgie latvieši jau sen atstājuši Latviju – nav jau vairs tik daudz to iedzīvotāju,kam braukt.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+