×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijas vecāki vislabprātāk vēlētos, lai viņu bērni kļūtu par uzņēmējiem

LETALETA

Latvijas vecāki vislabprātāk vēlētos, lai viņu bērni kļūtu par uzņēmējiem, liecina “Swedbank” pētījums.

Aptaujā 38% vecāku atsina, ka saviem bērniem vislabprātāk izvēlētos uzņēmēja profesiju.  Seko ārsta (34%), arhitekta (27%), jurista un baņķiera (26%) profesijas. “Swedbank” atzīmē, ka jaunpienācējs populārāko desmit profesiju vidū šogad ir datorspeciālista arods, savukārt sarakstu atstājusi ir mākslinieka profesija.

“Swedbank” norāda, ka salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aptauju, visstraujāk pieaugusi tādu vēlamo nākotnes profesiju popularitāte kā arhitekts (pieaugums par sešiem procentpunktiem), ārsts (pieaugums par pieciem procentpunktiem) un dizainers (pieaugums par četriem procentpunktiem). Šogad palielinājies arī uzņēmēja un baņķiera profesijas prestižs (par trim procentpunktiem). Vecāki arī vairāk nekā citus gadus nākotnē savas atvases labprāt redzētu strādājam par pilotiem un stjuartiem (šogad 12%, iepriekšējos gadus – 8%).

“Vecāku izvēles pētījums rāda, ka, lai ir arī tradicionāli augsti vērtēti arodi, tomēr profesiju popularitāti pakāpeniski ietekmē arī kopējās pasaules tendences. Piemēram, pieaugot tehnoloģiju jomai mūsdienu ikdienā, TOP 10 jaunpienācāji šogad ir datorspeciālisti. Pieaug arī rūpes par bērnu nākotni un iespēju nodrošināt konkurētspējīgu izglītību. “Swedbank” dati rāda, ka šī gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, praktiski uz pusi ir palielinājies to cilvēku skaits, kas sākuši veikt uzkrājumus bērna nākotnei,” pētījuma rezultātus komentēja “Swedbank” Investīciju produktu daļas vadītājs Reinis Jansons.

Aptaujas dati arī liecina, ka sievietes biežāk nekā vīrieši savus bērnus vēlētos redzēt kā ārstus (37% sieviešu pret 30% vīriešu), baņķierus (29% sieviešu pret 22% vīriešu), tūrisma speciālistus vai TV personības (13% sieviešu pret 7% vīriešu). Savukārt vīrieši izteikti biežāk sapņo, ka viņu bērni darbosies ar inženierzinātnēm saistītās profesijās (29% vīriešu pret 17% sieviešu), būs sportisti (22% vīriešu pret 15% sieviešu) vai piloti (17% vīriešu pret 7% sieviešu). Laukos dzīvojošie biežāk nekā pilsētnieki vēlētos saviem bērniem dizainera (27% pret 19% pilsētnieku) vai sportista karjeru (23% pret 16% pilsētnieku), savukārt rīdzinieku visvairāk atzītā profesija bērniem ir uzņēmējs un datorspeciālists.

Populārāko profesiju TOP desmit 2009. – 2013.gadā (pilna tabula)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+