×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
20. aprīlis, 2018
Drukāt

Latvijas vēlas skaidrojumus par nenotikušo raķešu šaušanu (6)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Arī otro pieteikto Krievijas armijas mācību laikā Latvija nav novērojusi raķešu šaušanu Baltijas jūrā, šorīt LTV “Rīta panorāmā” atzina aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Politiķis sacīja, ka viņam pašreiz ir grūti spriest, kāpēc Krievija jau otro reizi šādi rīkojas – piesaka mācības un pieprasa slēgt gaisa telpas daļu, bet vingrinājumus neveic, tāpēc kaimiņvalsts ir lūgta sniegt skaidrojumu. Pieteikumā bijis norādīts, ka plānotas raķešu izmēģinājuma mācības, sekojoši varbūt kaut kas tehniski nesanāca, izteicās ministrs.

Taujāts, vai Latvija var nepiekrist mācībām un neslēgt gaisa telpu, Bergmanis tieši neatbildēja, bet skaidroja, ka Latvijas atbildīgās iestādes savāks visu informāciju un domās par nākamajiem soļiem. Ministrs atzīmēja, ka Baltijas jūrā un gaisa telpā virs tās ir ļoti intensīva civilā satiksme, tāpēc regulāra šāda rīcība ir traucējoša.

Savukārt NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga paziņojumus, ka NATO neplāno pastiprināt savu militāro klātbūtni Baltijas valstīs, kas pieprasījušas papildus aizsardzību pret Krievijas iespējamo agresiju, Bergmanis nekomentēja, jo viņam vēl neesot pilnas informācijas par teikto un tā kontekstu.

Jau ziņots, ka Krievijas Galvenais gaisa satiksmes vadības centrs informēja Latvijas Civilās aviācijas aģentūru, ka Krievijas Jūras spēki no 17. līdz 19.aprīlim ir rezervējuši gaisa telpu un 19.aprīlī plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi gaisa telpā virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā, laikā no plkst.11 līdz 23. Šajā laikā Latvijas tuvumā nekādas Krievijas militārās aktivitātes netika konstatētas.

Krievijas Jūras spēki raķešu šaušanas mācības Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā bija pieteikuši arī no 4. līdz 6.aprīlim. Mācību laikā netika izšauta neviena raķete, bet šādas mācības uzskatāmas kā daļa no Krievijas stratēģiskās komunikācijas un spēka demonstrēšanas citām reģiona valstīm, iepriekš pauda eksperti.

Latvijas Aizsardzības ministrija uzskata šāda veida mācības Latvijas teritoriālo ūdeņu tiešā tuvumā par nepamatotām un provokatīvām, kā arī pauž bažas par Krievijas spējām nodrošināt drošību mācību laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. … @ Dr. xy – sanak, ka kads trollim lidzigais jau iesedies editora kresla … jo ari sis portals tiek cenzets … !!!

  2. letiņš ir un paliek letiņš. ja šauj slikti, ja nešauj ari slikti, lai kā grozitos vienmer neapmierināts, bļauj kā pautus saspiedis un kautko pieprasa savā lielummānijā.

  3. Latvijas gļēvvaldība vienkārši nav spējīga sarēķināt un piestādīt Krievijai rēķinu par par pārtērēto degvielu lidojumu maršrutu un kuģu ceļu izmaiņā, un lieki patērēto laiku,kā arī veikto darbu un citus pasākumis pasažieru un trasportkuģu drošībai.

  4. Raksta virsraksts :” Latvijas velas ” skaidrojumus” par nenotikuso rakesu sausanu ” !!! Unikums ! Literaturas un valodas sedevrs ! Kuras no sim Latvijam atrodas Latvija ?

  5. Kā var nesaprast – tā vairāk ir bloķētās teritorijas iezīmēšana un ar katru reizi var to paplašināt līdz slēgs piekļuvi Latvijai no jūras puses…
    Laiks rosināt Baltijas jūras starptautisko ūdeņu ( gaisa telpas ) militāro atbloķēšanu kā reālu miera laika klusuma zonu Baltijas jūrā.
    Ārlietu ministrijai reāls darbs – bet vai gribēs ko darīt, ja prātā vairāk Mozaīkas Stambulas konvencija tiem guļamistabas viendzimuma draugiem ar pārcelšanu uz pat bērnudārziem skolām, lai veidotu nākošo garīgi degradēto paaudzi, ja pašu nepietiek…

Draugiem Facebook Twitter Google+