×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

Latvijas vērtīgākā uzņēmuma statusu saglabā “Latvenergo”

Foto: LETAFoto: LETA

AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs.

Šodien, 12.oktobrī, publiskots “Prudentia” un “Nasdaq Riga” veidotais ikgadējais Latvijas vērtīgāko uzņēmumu TOP101. Jau devīto reizi par Latvijas vērtīgāko uzņēmumu atzīta AS Latvenergo. Tās novērtējums 2016.gada topā ir sasniedzis 1 307,4 miljonus eiro (pirms gada – 1 067,8 miljonus eiro), uzrādot vērtības pieaugumu par 22% vairāk nekā 2015.gada topā.

Latvijas vērtīgāko uzņēmumu 2016.gada topa augšgalā 2.vietā savu pozīciju saglabā AS “Swedbank” un 3.vietā ierindojas AS “Latvijas valsts meži”.

Pozitīvas vērtības izmaiņas topa desmitniekā uzrāda arī AS “Latvijas Gāze”, kas pacēlusies no 6. vietas uz 4.vietu, uzrādot vērtības pieaugumu par 11% vairāk nekā 2015.gada topā.

Būtisku vērtības pieaugumu Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā piedzīvojusi arī SIA “Mikrotīkls”, kas spējusi ielauzties TOP101 pirmajā desmitniekā, pakāpjoties no 16. uz 8. vietu. Tās novērtējums šā gada topā sasniedzis 418,9 miljonus eiro, un tas ir par 55% palielinājies, salīdzinot ar iepriekšējā gada novērtējumu – 270,3 miljonus eiro.

Svinīgajā ceremonijā tika paziņoti un godināti arī Baltijas TOP10 vērtīgākie uzņēmumi 2016.gada topā. Tā galvgalī jau trešo reizi pēc kārtas līderpozīcijas saglabājusi “Swedbank” Grupa. Baltijas vērtīgāko uzņēmumu TOP10 tiek veidots jau trešo gadu.

Svinīgo ceremoniju ar savu dalību pagodināja un visvērtīgākos uzņēmumus sveica Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. Ceremonija pulcēja kopā Latvijas un Baltijas vērtīgāko uzņēmumu pārstāvjus, finanšu jomas ekspertus un sabiedrības viedokļu līderus.

Šā gada TOP101 Latvijas vērtīgāko uzņēmumu kopējā vērtība ir sasniegusi 15,7miljardus eiro. Pozitīvas izmaiņas ir vērojamas arī informācijas atklāšanā par korporatīvās pārvaldības principu ievērošanu.

Biržas “Nasdaq Riga” valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne TOP101 atklāšanas ceremonijā pauda pārliecību, ka Latvijas vērtīgākie TOP101 uzņēmumi ir Latvijas un Baltijas tautsaimniecības mugurkauls un mūsu valsts ilgtspējīgas izaugsmes balsts. Šie uzņēmumi rada lielāko daļu no iekšzemes kopprodukta. Latvijas uzņēmumu vērtības pieaugumam līdzi nāk attīstība, jaunas darbavietas un sabiedrības labklājības pieaugums.

“Uzņēmumu vērtības pieaugumu sekmē laba korporatīvās pārvaldība un akcionāru spēja noformulēt un realizēt ambiciozus attīstības mērķus. Taču mūsdienās pieaugoši svarīgu lomu spēlē uzņēmumu spēja attīstīt savu tehnoloģisko potenciālu un inovācijas, “ atzina Auziņa-Melalksne.

“Aizvadītajā gadā TOP101 uzņēmumu kopējā vērtība ir 15,7 miljardi eiro. Pirmo reizi pēc 2010.gada tā ir nedaudz samazinājusies, savukārt TOP101 vēsturē redzama TOP101 un IKP vērtības korelācija, kas gan ir nobīdīta laikā,” par topa tendencēm sacīja “Prudentia” valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+